Drn, vlastní gól a penalta! Slavii úvod v Evropě vůbec nevyšel

Obránce Taras Kačaraba při vlastním gólu
Zdroj: Dominik Bakes / CNC / Profimedia

Fotbalisté Slavie nezvládli svůj první zápas sezony v Evropě, když prohráli na půdě maďarského Ferencvárose v třetím předkole Ligy mistrů 0:2. Sešívaní svého soupeře přestříleli, ale doplatili na smolný vlastní gól kvůli drnu a na penaltový faul, kterého se dopustili.

Slavia byla od začátku aktivnější. Stanciu ve 20. minutě zkusil ránu z přímého kopu, ale brankář Dibusz s jeho pokusem neměl problém. V 24. minutě unikal Kuchta sám na brankáře, ale obránci ze stran se k němu stihli stáhnout, než se dostal do vápna, a nakonec z toho nebyl ani střelecký pokus.

První půlhodinu hry ukončila obrovská šance Stancia. Rumunský záložník si navedl míč z velkého úhlu a chtěl prostřelit brankáře ranou kolem hlavy, jenže Dibusz vytáhl perfektní reflexivní zákrok.

Úvodní poločas zakončila pohroma pro Slavii. Taras Kačaraba zastavil nebezpečný protiútok domácích skluzem, kterým poslal míč ke svému brankáři, jenže těsně před Kolářem míč nepředvídatelně nadskočil o drn a dostal se až do Kolářovy brány. Ferencváros se tak dostal do vedení 1:0, aniž by vyslal střelu na bránu.

Jak špatně pro Pražany skončil první poločas, tak špatně začal i ten druhý. Po pěti minutách kopali domácí penaltu kvůli faulu Tarase Kačaraby a Charatin míč poslal do sítě. Kolář sice vystihnul stranu, ale na balon nedosáhl.

Vzápětí mohli Maďaři zvýšit už na 3:0. Nguen šel úplně sám na Koláře, ale tragickou Holešovu rozehrávku nepotrestal, jelikož Kolář vytáhl výborný zákrok.

Sešívaní se zvládli oklepat a opět se stali nebezpečnějším týmem, jenže Schranzovu střelu v 70. minutě vyrazil opět fantastický Dibusz. Bah pálil o pár minut později také velmi nebezpečně, ale jeho střelu obětavě vlastním tělem zastavil Eldar Čivič.

Žádnou další šanci Slavia neproměnila, takže i když se herně nemá za co stydět, pozici do odvety si ze zápasu neodnesla vůbec dobrou.

Ferencváros - Slavia Praha 2:0 (1:0)
Branky: 44. Kačaraba (vl.), 50. Charatin (pen.)