Superbike

Hanika se v pátečních trénincích superbiků neztratil, König pátý

Víkendové závody Superbiků v Mostě se rozjely už v pátek prvními dvěma várkami tréninků. V nejprestižnější kategorii si Karel Hanika, startující na divokou kartu, nevedl vůbec špatně, když se vešel do nejlepší desítky. Skvěle si vedl Oliver König, jenž ve své kategorii zajel pátý nejlepší čas.

Mostecké tréninky silně ovlivnil déšť. V prvním tréninku kategorie Superbike zajel Karel Hanika devátý nejlepší čas. Druhý trénink ale propršel a někteří závodníci raději na trať ani nevyjeli, jelikož v obtížných podmínkách si stejně nikdo čas z prvního tréninku nevylepšil. Nejlepší byl Turek Razgatlioglu.

V kategorii Supersport závodníci zajížděli vyrovnané časy v obou jízdách a nejlépe si vedl letošní suverén Dominique Aerterger, který vyhrál posledních pět závodů.

Ondřej Vostatek zajel dvanáctý nejlepší čas. Jiřímu Mrkývkovi se dařilo podstatně méně, z tréninků si odnesl 33. místo a nechal za sebou pouze jednoho jezdce.

Související obsah

Hned čtyřnásobné zastoupení má Česko v kategorii Supersport 300, které druhý trénink také propršel, takže všichni závodníci zajeli svá maxima v prvním tréninku.

Nejlépe si vedl Oliver König, jenž je po prvním dni pátý. Druhý z tradičních účastníků Petr Svoboda zajel čtrnáctý nejlepší výsledek. Červenka skončil na 33. místě a Feigl o dvě pozice za ním.

 

Související obsah

V sobotu budou závody pokračovat třetím tréninkem kategorie Superbike a následovat budou souboje o startovní pozice a první závody všech tří kategorií. Celý program můžete sledovat na Nova Sport 2 a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Hokejové Winter Classic ve Špindlerově Mlýně se opět ruší

Ani na druhý pokus to nedopadne. Hokejové Winter Classic, které mělo být ve Špindlerově Mlýně, se neuskuteční ani letos. Vše zhatila aktuální koronavirová situace v České republice. Akce byla ze stejného důvodu zrušena i v loňském roce. Pořadatelé doufají, že se uskuteční alespoň příští rok.

Krátká zpráva

Je to oficiální. Manchester United povede trenér Rangnick

Už to bylo v podstatě jasné, ale nyní vše potvrdil i samotný klub. Manchester United povede do konce letošní sezony Němec Ralf Rangnick. Po konci ročníku se na dva roky přesune do role poradce. Naposledy působil jako sportovní ředitel v Lokomotivu Moskva.

Krátká zpráva

Lakers porazili Pistons 110:106, LeBron se postaral o 33 bodů

Výsledky NBA: Memphis Grizzlies – Sacramento Kings 128:101, Toronto Raptors – Boston Celtics 97:109, LA Lakers – Detroit Pistons 110:106