PSG na úvod sezony vyhrálo na hřišti nováčka, Lyon nečekaně ztratil

PSG zahájilo sezonu vítězstvím i přes to, že většina hvězd do zápasu nenastoupila. Na hřišti nováčka z Troyes vyhráli svěřenci trenéra Pochettina 2:1. Body naopak překvapivě ztratil Lyon, který doma pouze remizoval s Brestem.

Z nových posil se v dresu PSG poprvé představili Wijnaldum a Hakimi. Naopak hodně hráčů ještě dostalo volno, například Di Maria, Neymar, Donnarumma, Marquinhos nebo Veratti. Sergio Ramos zase chyběl kvůli zranění nohy. I tak ale byl tým z francouzské metropole jasným favoritem.

Začátek Pařížanům vůbec nevyšel. Nováček soutěže se dostal do vedení, když si v desáté minutě na centr Chambosta naskočil Oualid El Hajjam, který hlavou přesně zakončil k levé tyči. Navas byl bezmocný.

Z vedení se ale domácí neradovali dlouho. Ander Herrera přesným pasem vyslal kupředu Hakimiho, který se šikovně uvolnil přes obránce a tvrdou ranou ke vzdálenější tyči nedal brankáři domácích šanci.

O dvě minuty později bylo pro PSG ještě veseleji. A opět byl na začátku akce Ander Herrera. Tentokrát uvolnil Mbappého, který zpětnou přihrávkou našel před brankou Maura Icardiho a argentinský záložník neměl problém překonat Gallona.

Velkou šanci na srovnání měli domácí ve 35. minutě, ale Navas tvrdou ránu Renauda Riparta, která mířila pod břevno, dokázal vyrazit. Do šaten se tak šlo za stavu 2:1 pro PSG.

Ve druhém poločase si ale žádný z týmů nebyl schopný vytvořit větší příležitost a obrany převládaly nad útokem. Když už se do zakončení někdo z hráčů dostal, bylo to hodně nepřesné.

V závěru zápasu si Troyes vypracovali velký tlak, ze kterého ale nic nevytěžili a PSG tak zahájilo sezonu vítězstvím.

Lyon nečekaně zaváhal

Už ve 14. minutě mohli jít domácí do vedení. Do šance se dostal záložník Aouar, který ale v době zakončení nešťastně uklouzl, a tak neměl s jeho střelou Bizot žádné problémy. Do další velké příležitosti se po půl hodině hry dostal Dembélé, ale ani on fanoušky Lyonu nepotěšil, když svoji střelu zamířil nad břevno.

A tak to byli nečekaně hosté, kteří se jako první překvapivě prosadili prakticky z ničeho. Irvin Cardona nikým neatakovaný přiběhl k vápnu soupeře a střelou z pětadvaceti metrů rozvlnil za bezmocným Lopesem. Nečekaně zdvojnásobit vedení mohli hosté na začátku druhého poločasu, ale střelu Romaina Faivreho, která už mířila do branky, obránce zablokoval.

Kýženého vyrovnání se domácí dočkali po hodině hry. Ekambi hlavou ve vápně sklepl míč Slimánímu, který si jej zpracoval a z druhého doteku jej poslal za záda brankáře Brestu. Následně Lyon vyvinul velký tlak, ale vítězný gól z toho nevytěžil. Naopak mohli opět skórovat hosté, ale Mounié proti Lopesovi neuspěl.