Motorsport

Salač dojel po změně týmu jedenáctý, Acosta vyhrál v poslední zatáčce

První závod po změně týmu skončil Filip Salač mimo top 10, ale na body dosáhl, když dojel Velkou cenu Štýrska na jedenáctém místě. Souboj o první místo v Moto3 byl velmi napínavý a rozhodl ho až pád v předposlední zatáčce.

Salač do velké ceny Štýrska vyjel ze šesté řady, ale brzy po startu se dostal na desáté místo. Během celého závodu nijak výrazně pořadí neměnil a dojel nakonec na jedenáctém místě.

Drama to bylo v souboji o první místo. Sergio Garcia dlouhou dobu vedl o pár metrů před Pedrem Acostou a v posledním kole došlo i na změnu pořadí.

Vedoucí muž šampionátu Acosta se na chvíli dostal na první místo, ale o pár zatáček později opět klesnul za Garciu. V předposlední zatáčce ale Garcia spadl, a tak si Acosta dojel pro další prvenství v třídě Moto3. Vedoucí dvojice však měla takový náskok, že Garcia se stihl zvednout ze země a ještě si dojel pro druhé místo.

Související obsah

Závod královské kubatury silně ovlivnil pád Pedrosy se Savadorim. Jejich stroje vzplály a po vyvěšení červených vlajek se více než půl hodiny čekalo na obnovený start.

Komplikovaný závod nakonec vyšel nejlépe Jorgemu Martínovi, pro kterého to bylo první vítězství v nejprestižnější kategorii.

Související obsah

Výsledky Velké ceny Štýrska:

Moto3

1. P. Acosta (Šp./KTM) 39:45,869
2. S. Garcia (Šp./GASGAS) +14,431
3. R. Fenati (It./Husqvarna) +15,410

11. F. Salač (ČR/KTM) +36,437

Moto2

1. M. Bezzecchi (It./Kalex) 37:29,460
2. A. Canet (Šp./Boscoscuro) +1,171
3. A. Fernandez (Šp./Kalex) +3,260

MotoGP

1. J. Martín (Šp./Ducati) 38:07,879
2. J. Mir (Šp./Suzuki) +1,548
3. F. Quartararo (Fr./Yamaha) +9,632
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události

Krátká zpráva

Fuksa má další stříbro z MS, opět ho porazil pouze Němec Scheibner

Další stříbro do sbírky si připisuje kanoista Martin Fuksa. Český závodník tentokrát skončil druhý v závodě mistrovství světa na 500 metrů. Stejně jako v sobotu na kilometrové trati ho i v neděli porazil Němec Scheibner.