Motorsport

Závod MotoGP přerušil požár! Na trati hořely dva stroje

Hlavní závod Velké ceny Štýrska přerušila nevyžádaná ohnivá show. Dani Pedrosa se totiž během třetího kola dostal se svým strojem na zem, a když do motorky ještě narazil Lorenzo Savadori, začaly oba stroje hořet, takže musely být okamžitě vyvěšeny červené vlajky.

Hned v první zatáčce došlo ke kolizi mezi Marcem Márquezem a Aleixem Espargarem, ale tento kontakt oba jezdci ustáli. K fatální nehodě došlo až v kole třetím.

Dani Pedrosa poslal svůj stroj k zemi, kde do něj ještě narazil Lorenzo Savadori. Druhý jmenovaný byl odnesen na nosítkách, a navíc oba motocykly po kolizi okamžitě vzplály, takže přímo na trati hořel oheň a vinul se hustý dým.

Související obsah

Kromě samotných motorek hořelo i palivo, které vyteklo kolem strojů, takže hašení chvíli trvalo a poté šla do akce ještě odklízecí četa. Než se mohli závodníci vrátit na trať, uběhlo více než půl hodiny a poté teprve mohli borci zpátky na start.

Závod nakonec vyhrál Jorge Martin. Havarující Pedrosa na náhradním stroji finišoval v obnoveném startu desátý, bohužel poraněný Savadori už se podruhé na start vůbec nepostavil.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události