Fotbal

Klusáček po zápase s Jabloncem: Pelta byl o přestávce v kabině sudích

Klusáček po zápase s Jabloncem: Pelta byl o přestávce v kabině sudích
Zdroj: Profimedia

Jablonec do sezony nevstoupil vůbec dobře. Po prohře s Boleslaví a nezdaru v předkole Evropské ligy pouze remizoval s Bohemians 2:2. Po poločase navíc 0:1 prohrával. Podle vyjádření trenéra Klokanů Luďka Klusáčka pro O2 TV byl Miroslav Pelta, majitel Jablonce, o přestávce v kabině rozhodčích.

Závěr zápasu mezi Jabloncem a Bohemians nabídl infarktovou podívanou. Fotbalisté Bohemians dlouho vedli, ale Jablonci se v 77. minutě podařilo srovnat. Brankář Bačkovský ve výskoku vyrážel míč a cestou zasáhl i obličej Václava Pilaře. Rozhodčí celou situaci dlouho zkoumal, ale nakonec nařídil penaltu, ze které sám faulovaný srovnal.

O šest minut později se podařilo Jablonci skóre otočit zásluhou Čvančary a vše směřovalo ke třem bodům pro Jablonec. V nastavení ale sudí Klíma nařídil po faulu Hubschmana penaltu i pro Bohemians, a tak pražský klub srovnal skóre.

Související obsah

Trenér Bohemians Klusáček byl po utkání v živém rozhovoru s Petrem Radou. "Řešili jsme, že to bylo infarktové utkání pro obě strany. Jako trenéři dostáváme zabrat," prozradil.

Se hrou svého týmu byl ale spokojený. "Já myslím, že hra nebyla špatná. Potřebujeme být aktivnější v přechodu. V prvním poločase jsme tam nedořešili pár brejků, které kdybychom zvládli lépe, tak vedeme 2:0," litoval Klusáček.

Související obsah

Pak se ale vyjádřil ke sporným momentům celého zápasu. "Jablonec srovnal z ani nechci říct vážnější situace z penalty. A nevím...Já to pořádně neviděl, ale co mě zaráží, že v poločase je majitel klubu v kabině rozhodčích. To prostě nechápu," šokoval v rozhovoru pro O2 TV po zápase Klusáček.

Ve studiu se k tomu poté vyjádřil i bývalý reprezentační obránce Jan Rajnoch. "My se tu snažíme o nějakou očistu fotbalu a pak se dozvíme takovou věc. To je jak kdyby vám někdo házel klacky pod nohy," řekl zklamaně.   
Podle tiskového mluvčího Jablonce se šel Miroslav Pelta sudím omluvit za chování trenéra Petra Rady. "Majitel klubu se šel k rozhodčím omluvit za přehnaně podrážděné chování trenéra Petra Rady, následně jej šel také usměrnit do domácí kabiny," prohlásil mluvčí Martin Bergman.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události