Fotbal

Vedení Bohemians se rozloučilo s hlavním trenérem. Klusáček dostal padáka

Vedení Bohemians se rozloučilo s hlavním trenérem. Klusáček dostal padáka
Zdroj: Profimedia

Po posledních bídných výkonech fotbalistů pražských Bohemians sáhlo vedení vršovického celku k ráznému kroku. Po pěti zápasech bez výhry končí na lavičce hlavní trenér Luděk Klusáček. Jeho post přebírá asistent Jaroslav Veselý.

Bohemians se momentálně utápí ve velké krizi. Nejen, že Pražané pětkrát v řadě nevyhráli, ale z posledních deseti zápasů nezvítězili hned devětkrát. Aktuálně jim tak patří 13. místo, a čeká je tak hodně těžký boj o udržení. Na první barážovou příčku mají náskok pouhých dvou bodů.

Po sobotní porážce 1:2 se Slováckem se v neděli sešel sportovní ředitel Miroslav Držmíšek právě s Klusáčkem. Po vzájemné dohodě se domluvili na ukončení spolupráce. Což následně posvětilo také představenstvo klubu. Tým momentálně přebírá asistent Jaroslav Veselý. Realizační tým zůstává ve stejném složení.

Související obsah

​Klusáček už jednou u Bohemians působil. Své druhé angažmá u vršovického celku začal 10. října 2019. Tehdy tým přebíral na 11. místě a s Klokany nakonec skončil devátý po základní části. Ve skupině o Evropu přešel přes Slovácko, ale následně se Bohemka zastavila na Mladé Boleslavi.

V dalším ročníku odkoučoval 33 zápasů a na jaře měl s týmem dlouhou šňůru 12 zápasů bez porážky. Bohemians tak dovedl na 10. místo. Celkem při svém druhém angažmá v Ďolíčku odtrénoval 81 duelů Fortuna ligy. V lize strávil šest sezon a jako hlavní trenér byl na lavičce ve 112 případech. Mimo Bohemians koučoval také Jihlavu.

Prvním odvolaným trenérem letošní sezony byl Pavel Hoftych, který tehdy vedl Liberec:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události