Sport

Satoranský je nejlépe placeným sportovcem v ČR, jak dopadli další?

Satoranský je nejlépe placeným sportovcem v ČR, jak dopadli další?
Zdroj: Profimedia

Žebříčku nejlépe placených sportovců nadále vévodí basketbalista Tomáš Satoranský. Podle magazínu Forbes dokázal čerstvý hráč týmu New Orleans Pelicans vydělat za období červenec 2020 až červen 2021 210 milionů korun.

Na druhém a třetím místě se pak pohybují hokejisté David Krejčí a Jakub Voráček.


Nicméně Krejčímu po letošní sezoně skončila smlouva v NHL, při které si vydělal 7,25 milionu dolarů ročně, a český centr se rozhodl odejít do Olomouce. To Voráček se zase stěhuje do Columbusu, kde mu však poběží jeho stávající osmiletá smlouva a měl by si tak v příští sezoně přijít na 7,5 milionu dolarů.


Související obsah

O bramborovou placku pak bojují fotbalisté Patrik Schick a Tomáš Souček. Podle Forbes si za zmíněné období vydělal útočník Leverkusenu o trošku více než záložník West Hamu, Schick má mít výdělek 114 milionů korun, Souček 105 milionů korun.

Nejlepší ženou je pak tenistka Barbora Krejčíková, která dokázala díky skvělým úspěchům z letošního Roland Garros inkasovat cca 40 milionů korun. České hráčce patří sedmnácté místo. V žebříčku WTA se pak 25letá tenistka dostala poprvé v kariéře do Top 10 ve dvouhře.

Žebříček nejlépe placených sportovců podle Forbes:

1. Tomáš Satoranský 218 milionů korun
2. David Krejčí 150,5 milionů korun
3. Jakub Voráček 135 milionů korun
4. Patrik Schick 114 milionů korun
5. Tomáš Souček 105 milionů korun

17. Barbora Krejčíková 58 milionů korun

Zmíněné částky jsou uváděny za období červenec 2020 – červen 2021. Podle Forbes jde o součet hrubé mzdy v klubu, získaných prize money a příjmů od sponzorů
.


V roce 2016 této tabulce vévodil brankář Petr Čech, ročně si přišel až na 260 milionů korun:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Sport

Důležité Události