Hokej

Sestava snů! Kanadu na olympiádě povedou velká trenérská jména

Sestava snů! Kanadu na olympiádě povedou velká trenérská jména

Hokejová Kanada oznámila trenérský štáb, který povede největšího favorita na vítězství v turnaji na zimních olympijských hrách v Pekingu. Javorové listy jako hlavní kouč povede Jon Cooper z Tampy Bay.

Jon Cooper, Barry Trotz, Peter DeBoer a Bruce Cassidy... To není seznam trenérů kandidujících na kouče roku, nýbrž sestava, jenž povede Kanadu na olympijských hrách v roce 2022 za zlatou medailí. 

Cooper je dvojnásobným vítězem Stanley Cupu s Tampou Bay, nejcennější trofej v hokeji má i Barry Trotz – s Washingtonem. Bruce Cassidy je úspěšný v Bostonu a Peter DeBoer dvakrát padl ve finále play-off s Devils a Sharks.

Související obsah

Nabité je i vedení na manažerských židlích, které je známo delší dobu. Doug Armstrong, Ken Holland, Ron Francis, Roberto Luongo a Don Sweeney budou zodpovídat jako generální manažeři za chod kanadské reprezentace.

VIDEO: Hodně sympaticky Jon Cooper gratuloval hráčům poraženého finalisty: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.