Překvapení se nekonalo, Sparta prohrála o dva góly i v Monaku

Liga mistrů se i v letošní sezóně obejde bez pražských S. Sparta prohrála o dva góly i v odvetě a nepomohla ani branka Davida Moberga Karlssona. Letenští mají ovšem na rozdíl od Slavie jistotu Evropské ligy.

Hned v první minutě střílel David Pavelka, ale zpoza vápna vystřelil vysoko nad branku. Sparta poté dobře napadala, ale naprosto tristně se do zakončení nedostala. Následně Nita dvakrát parádně vychytal Vollanda.

Na začátku druhého poločasu si naběhl do vápna Gelson Martins, který famózně překonal Nitu střelou z úhlu. O pět minut později prošel obranou Sparty domácí Golovin, jenž střelou po zemi navýšil vedení na 2:0.

Po hodině hry se dočkal prvního gólu v předkole Ligy mistrů Adam Hložek, ale jeho úspěch byl odvolán po velice sporném ofsajdu. První a jediný úspěch ve dvojutkání zaznamenal David Moberg Karlsson v 78. minutě. Stylově se trefil do protipohybu brankáře.

O tři minuty později ovšem uťal jakékoliv naděje pražského celku Diop, který si naběhl do šestnáctky a překonal brankáře Nitu potřetí v utkání. Sparta padla 1:3 a Ligu mistrů si nezahraje.

AS Monako – AC Sparta Praha 3:1