Fotbal

Ikonická hymna a nablýskaný ušatý pohár, to je prestižní Liga mistrů

Ikonická hymna a nablýskaný ušatý pohár, to je prestižní Liga mistrů
Zdroj: Profimedia

Neexistuje prestižnější klubová fotbalová soutěž, než je slavná Liga mistrů. Nyní se tento turnaj o miliony a nablýskaný ušatý pohár stěhuje na obrazovky TV Nova.

Stačí slyšet pár tónů z ikonické hymny Ligy mistrů a každému fanouškovi hned naskočí husí kůže. Fotbalová Champions League to je prostě fenomén, který každoročně zvedá tep všech příznivců.

Liga mistrů vznikla v roce 1955 z tehdejšího Poháru mistrů evropských zemí. V současné podobě milionářské soutěže se turnaj hraje v osmi čtyřčlenných skupinách, ze kterých následně postoupí šestnáct nejlepších, kteří si to rozdají v play-off režimu, kde oba týmy hrají dva zápasy systémem doma – venku a jejich výsledné skóre se sčítá.

 

Související obsah

Vítěze pak čeká fotbalová sláva a také zisk krásné trofeje.


O účast v letošní Lize mistrů usilovaly také dva české týmy. Jak Slavia, tak Sparta ale ve třetím předkole padla. Slavia prohrála s Ferencvárosem ve výsledném skóre (0:2, 1:0), Sparta pak s Monakem (0:2,1:3).
 

Související obsah

Účast v Lize mistrů má aktuálně zajištěno 26 týmů, zbytek vzejde právě z předkol. Samotný start milionářské soutěže je pak naplánovaný na 14. září 2021. Finále Ligy mistrů se pak má odehrát 28. května 2022 na stadionu v Petrohradu.
Aktuálním vítězem Ligy mistrů je Chelsea, jež dokázala ve finále zdolat Manchester City 1:0. Podle počtu vítězství je pak nejúspěšnějším klubem v historii Ligy mistrů španělský Real Madrid, který triumfoval už třináctkrát. Druhý je AC Milán se sedmi výhrami a o třetí místo se dělí Bayern Mnichov a Liverpool.


Historicky nejlepším střelcem Ligy mistrů je Cristiano Ronaldo, jenž už nasázel 135 gólů a letos může svoje konto ještě navýšit. Slavnému Portugalci také chybí jeden zápas, aby dorovnal bývalého spoluhráče Ikera Casillase v počtu odehraných utkání (181).

 
Hymna Ligy mistrů:

Patnáct branek za CR7 je Lionel Messi. Jenž má odehráno v Lize mistrů 149 zápasů. Všechny za Barcelonu, ale nově bude oblékat dres francouzského PSG. Nejistá je však budoucnost Cristiana Ronalda v Juventusu.
 

Kromě Ligy mistrů budeme vysílat i další prestižní evropské ligové soutěže:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události