Šílené scény v Mol Cupu. Hráč fyzicky napadl fanouška kvůli rasismu

Zdroj: profimedia

Šestadvacetiletý konžský záložník Bidje Manzia byl vyloučen v zápase jeho Frýdku-Místku proti Slavičínu za to, že hlavou udeřil fanouška domácích. Nelíbily se mu totiž údajné rasistické nadávky, které proti němu domácí příznivce použil.

Problémy s rasismem ve fotbale očividně nejsou pouze v těch nejvyšších kruzích, ale sahají i níže. Bývalý hráč Olomouce, Opavy nebo Dukly Praha Bidje Manzia by o tom mohl vyprávět.

Jeho Frýdek-Místek prohrával ve druhém kole Mol Cupu na hřišti Slavičína 2:3 a běžela už 110. minuta. Podle očitých svědků mu jeden z domácích příznivců začal nadávat do opic, což si šestadvacetiletý záložník nenechal vůbec líbit.

"Nevím, co vám k tomu mám říct. Co udělal hráč hostí, my neovlivníme. Já jsem od toho byl daleko. Zatím jsme nezjiťovali, jaký fanoušek do toho byl zapojen a co přesně řekl. Budeme čekat na vyjádření ze svazu," řekl pro Nova Sport sekretář Slavičína Stanislav Belžík. Vyjádření ze strany Frýdku Místku se nám zatím získat nepodařilo.

Běžel za zábradlí si to s ním vyřídit. Následně jej hlavou udeřil do jeho hlavy, načež jej rozhodčí vyloučil. Jestli dostane nějaký trest i fanoušek, jenž ho urážel, se teprve uvidí.

Rasismus z fotbalových stadionů by mohly vymýtit rychlosoudy

LaLiga: Real Betis rozstřílel Deportivo Alavés 4:0

Úterní zápasy španělské ligy přinesly přesvědčivé vítězství Realu Betis, který drží v LaLize třetí místo, dvěma góly přispěl útočník Iglesias. Druhé utkání mezi předposledním Cádizem a Espanyolem ze středu tabulky pak přineslo strhující závěr. Za stavu 1:1 VAR neuznal druhý gól Negredovi. V 91. minutě šel Cádiz přeci jen do vedení, když se trefil Alejo. Sudí nastavil dlouhých šest minut, a to Espanyolu stačilo, v samotném závěru srovnal Raul de Tomas a zachránil jeden bod za remízu. Výsledky: Real Betis – Deportivo Alavés 4:0 ( 11. Iglesias, 29. Canales, 41. Iglesias, 55. Juanmi), Cádiz CF – Espanyol Barcelona 2:1 ( 55. Negredo, 91. I. Alejo– 10. Morlanes, 96. R. de Tomas)

Coppa Italia: Juventus nadělil Sampdorii 4:1 a jde dál

Juventus i přes neuznaný gól přejel v osmifinále italského poháru Sampdorii 4:1. Postupně se trefil Cuadrado, Rugani, Dybala a Morata, kterému VAR v 27. zamítl první trefu. V druhém úterním zápase porazilo Lazio těsným výsledkem 1:0 Udinese.

Premier League: Devátý Brighton obral Chelsea o cenné body

Londýnské Chelsea se po úterním utkání s devátým Brightonem 1:1 komplikuje stíhání rivala z Premier League. Na třetím místě tabulky ztrácí na druhý Liverpool jeden bod a The Reds mají navíc dva zápasy k dobru. Na hřišti Brightonu se za Blues trefil ve 28. minutě Ziyech, za domácí srovnal v 60. minutě Webster.

Extraliga: Liberec potřetí v řadě vítězí, v Komětu porazil 4:1

Kvůli koronaviru se během úterní části 48. kola hokejové extraligy odehrálo jediné utkání. Před úvodní buly měly týmy Brna a Liberce shodně 59 bodů. Bílý Tygři po obratu, kdy prohrávali 0:1, nasázeli soupeři v třetí třetině tři góly a už potřetí v řadě si získali tři body. V tabulce poskočili už na šesté místo, Kometa Brno klesla na osmou příčku. Zápis utkání Kometa Brno – Liberec 1:3 (0:0, 1:1, 0:1), branky: 22. R. Pavlík (Vincourt + Rákos) – 36. M. Zachar, 48. M. Birner (Štibingr + Filippi), 59. M. Zachar (do prázdné branky), 60. T. Filippi (do prázdné branky).