Fotbal

Sparta se vymezila proti rasismu i fanouškům: Podává trestní oznámení

Francouzský záložník Tchouameni oslavuje gól před sparťanskými fanoušky
Zdroj: Profimedia

Fotbalová Sparta se vyjádřila k incidentu, který se stal v utkání třetího předkola Ligy mistrů proti Monaku. Fanoušci, kteří rasisticky uráželi fotbalistu Tchouameniho, dostali zákaz vstupu na stadion a bylo proti nim podáno trestní oznámení.

Trest vyřkla fotbalová Sparta před odvetou Ligy mistrů s Monakem. Fanouškům, kteří měli rasisticky urážet skórujícího hráče Monaka, byl uložen zákaz vstupu na zápasy letenského mužstva. Provinilce dokonce čeká trestní oznámení. 

"Při vyšetřování došlo k analýze nahrávek z klubového kamerového systému a dalších záznamů, v důsledku toho pak bylo zahájeno vyšetřování lidí, kteří se dopustili nepřípustného chování," popisuje Sparta klubové chování na svém webu.

Související obsah 

"Chtěli bychom také zmínit, že Sparta se proti rasismu a všem ostatním typům diskriminace dlouhodobě vymezuje. A v preventivních kampaních budeme pokračovat," píše Sparta dále na svém webu.

Situace se odehrála v prvním poločase utkání s Monakem, kdy se Auréliene Tchouameni gólově prosadil u kotle Sparty a začal pod ním slavit. Ze sektoru domácích fanoušků měly znít rasistické urážky. Monako nakonec vyhrálo 2:0 a je blízko k postupu.

VIDEO: Francouzská liga začala, PSG v prvním duelu ubojovalo výhru nad Troyes: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události