Fotbal

Podaří se Jablonci zázrak? Na Celticu nás čeká peklo, ví Rada

Podaří se Jablonci zázrak? Na Celticu nás čeká peklo, ví Rada
Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Jablonce se v odvetě 3. předkola Evropské ligy pokusí o zázrak. Ale bude to hodně těžký úkol. Na stadionu Celticu Glasgow totiž musí vyhrát alespoň o dvě branky, aby se alespoň prodlužovalo.

Přitom Jablonci se v předkolech evropských pohárů vůbec nedaří. Ještě Severočeši neprošli z kvalifikace až do hlavní fáze některé z evropských soutěží. Pouze před třemi lety hráli základní skupinu Evropské ligy, do které ale prošli přímo.

Navíc v posledních 12 duelech na evropské půdě se Jablonec radoval z vítězství pouze jednou. A po domácí porážce 2:4 je nyní čeká úkol neuvěřitelně náročný.

Související obsah

"V prvním zápase nám ukázali svou sílu a kvalitu. Dopředu jsou kvalitnější než dozadu, v některých pasážích jsme je zatlačili. Dá se s nimi hrát, tak bychom chtěli na Celticu překvapit," prohlásil Václav Pilař.

"Ještě to nezahazujeme, pořád je to hratelné, ale bude to hodně těžké. Nejvíc nás mrzí čtvrtý inkasovaný gól. O jednu branku bychom tam klidně mohli vyhrát. Ale hrát se ztrátou dvou branek na Celticu, který má takovýhle mančaft, je hodně těžké," doplnil jablonecký křídelník.

Související obsah

Poprvé od uvolnění restrikcí může být v Celtic Parku vyprodáno, což znamená až 60 tisíc fanoušků. "V Celtic Parku nás čeká pořádný kotel. Jsou to fanoušci, kteří jsou na ostrovech velmi ceněni. Naši hráči to musí unést, musíme se připravit na peklo," počítá s bouřlivou kulisou kouč Rada.

Pokud by Jablonec postoupil do 4. předkola Evropské ligy, utkal by se o postup s nizozemským Alkmaarem. V případě vypadnutí spadne tým pod vedením Petra Rady do 4. předkola Konferenční ligy, kde by narazil na vítěze z dvojice Kostanaj - Žilina.

Nyní už se Petr Rada diváků dočká. Už dříve vyzýval vládu, aby je na tribunu už pustila:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události