Josef Černý má skvělý vstup do Vuelty, po dvou etapách je čtvrtý

Český cyklista Josef Černý zatím exceluje na Vueltě. V prvním sobotní etapě skončil na pátém místě, dnes se časovkáři povedlo dostat na čtvrté místo průběžného pořadí.

V sobotu se Josefu Černému povedla časovka a v Burgosu si dojel pro páté místo. Na prvním místě skončil hvězdný Slovinec Primož Roglič, jenž získal i olympijskou medaili.

Druhý závod Vuelty se jel v neděli a ovládl jej Belgičan Jasper Philipsen. Primož Roglič dojel třiatřicátý, český jezdec byl až v šesté desítce. V pořadí si ale polepšil o jedno místo a je aktuálně čtvrtý.

Vede nadále Primož Roglič, Černý na něj ztrácí deset sekund. Třetí etapa se jede v pondělí 16. srpna a cílová stanice je Picón Blanco. Trať je dlouhá 200 kilometrů a končí výrazným stoupáním do cíle.