LOH Tokio 2021

Uřvaný trenér musel odjet z olympiády. Tohle opravdu řekl

Trenér německé cyklistiky Patrik Moster
Trenér německé cyklistiky Patrik Moster | Zdroj: Profimedia

Trenér německých cyklistů Patrick Moster musel předčasně opustit dějiště olympijských her. A to kvůli rasistické poznámce, kterou se snažil motivovat svého svěřence.

K incidentu došlo ve středu při časovce mužů, kterou nakonec vyhrál Slovinec Primoz Roglic. Moster se z postranní čáry snažil povzbudit svého svěřence Nikiase Arndteda a jeho nevybíravý slovník zachytily kamery.

 

“Dělej, dojeď ty jezdce na velbloudech, dojeď ty jezdce na velbloudech, dělej,“ řval Moster na německého reprezentanta, aby dohnal rivaly z Eritrie a Alžírska.

Ačkoli se Moster později omluvil: “V zápalu a se vším, o co šlo, byl můj výběr slov špatný,“. Německý olympijský výbor den na to oznámil, že trenér opustil Japonsko a zamířil domů. “Jsme přesvědčeni, že jeho omluva za rasistickou poznámku je upřímná, ale porušil olympijské hodnoty,“ stojí ve vyjádření DOSB.
 

Alžíran Azzedine Lagab se však poznámkou nenechal rozhodit, a ještě si zaglosoval. “No, závody na velbloudech olympijským sportem nejsou, proto jsem šel do cyklistiky. Alespoň jsem tu byl,“ rýpnul si do německého kouče přes Twitter.

Organizace Team Africa Rising, která promuje cyklistiku napříč africkým kontinentem, však tolik pochopení nemá a slova Mostera tvrdě odsoudila.

Související obsah

Není to jediný případ rasismu na letošních olympijských hrách. Řecký komentátor Dimosthenis Karmiris byl vyhozen poté, co v živém vstupu nevybíravě mluvil o stolním tenistovi Jeoungu Young-sikovi: “Má šikmé oči, tak nechápu, jak může míček vidět se pohybovat tam a zpátky.“


Olympijských her se letos nezúčastnil Slovák Peter Sagan, který po pádu na Tour de France ukončil sezónu:


TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události