Fotbal

Slávistická rodina v praxi. Belaid a Tavares pomůžou spoluhráči z Edenu

Slávistická rodina v praxi. Belaid a Tavares pomůžou spoluhráči z Edenu
Zdroj: Profimedia, @instagram Petra Jandy

Společně spolu vybojovali v dresu Slavie dva mistrovské tituly. Po nějakém čase se vydali každý svou cestou. Když se ale Mickael Tavares a Tijany Belaid rozhodli, že jejich kamarád a bývalý spoluhráč Petr Janda potřebuje pomoci s charitativním zápasem pro jeho nemocného syna, neváhali ani patnáct vteřin.

Jandův roční syn Jakoubek totiž před čtyřmi měsíci utrpěl úraz krční míchy a kvůli tomu ochrnul. Ve druhé půlce července tak bývalý hráč Slavie požádal na sociálních sítích o finanční pomoc, protože intenzivní rehabilitace ve specializovaných neuroklinikách je velmi nákladná.

Nyní se rozhodl uspořádat i charitativní zápas, aby získal další peníze navíc pro svého synka. Redaktor Ondřej  Zlámal, který za dob Petra Jandy, Mickaela Tavarese a Tijaniho Belaida dělal v pražském klubu tiskového mluvčího, oba hráče kontaktoval.

Související obsah

"Napsal jsem spíš ze zdvořilosti Tijanimu Belaidovi a Mickaelu Tavaresovi, že Petr Janda pořádá charitativní zápas pro svého syna, že chápu, že je to pro ně složité cestování. Za patnáct vteřin jsem od obou dostal odpověď. ´I will be there.´ (Budu tam)" stálo v jeho příspěvku na Twitteru.

33letý Tijani Belaid skončil ve Slavii v roce 2011 a od té doby vystřídal třináct klubů. Aktuálně hraje v Kyrgyzstánu za klub Alay Osh. Mickael Tavares se s pražským týmem rozloučil už o dva roky dříve a po osmi různých angažmá nakonec zakotvil ve francouzském Sénart-Moissy. Aktuálně mu je 38 let.

Fotbalová Slavia v létě představila nové dresy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události