UEFA radikálně potrestala Spartu! Zavře jí celý stadion

Fotbalová Sparta už zná trest za rasistické chování svých fanoušků z utkání proti Monaku. První zápas ve skupině Evropské ligy bude bez fanoušků. Letenský tým se proti trestu nebude odvolávat.

Disciplinární komise po čtrnácti dnech od incidentu rozhodla. Běžela 37. minuta utkání mezi Spartou a Monakem, když hráč hostí Aurélien Tchouameni hlavou rozvlnil síť za Nitou. Následně se běžel radovat pod sparťanský kotel, kde si vyslechl spoustu rasistických nadávek a skřeků.

Toto chování podle očekávání nezůstalo bez následků. První domácí zápas ve skupině Evropské ligy odehrají Letenští bez fanoušků. Toto rozhodnutí je konečné, protože se Sparta rozhodla, že se nebude proti trestu odvolávat.

"Jsme všichni smutní a zklamaní, že se tohle děje ve 21. století na fotbalových hřištích. Moc bych si přál, aby se to zastavilo, protože jsme si všichni rovni. Fotbal by měl být mostem. Je třeba zdůraznit, že se to netýkalo všech fanoušků na stadionu," řekl po zápase trenér Monaka Niko Kovač.

Problém s rasismem má Sparta i v české lize z utkání proti Olomouci. Zde ale vyfasovala "pouze" čtyřzápasovou podmínku na zavření několika sektorů.

Před nedávnem byl potrestaný i Jablonec za návštěvu Miroslava Pelty v šatně rozhodčích.

New Orleans se zvedá, v noci vyhrálo na hřišti favorizovaného Utahu

Tým Tomáše Satoranského se v NBA začal zvedat. V posledních dvou zápasech porazil Washington a naposledy také Utah, který je na třetím místě Západní konference. Utkání skončilo 98:97 a Tomáš Satoranský odehrál necelých devět minut, během kterých zaznamenal jeden doskok a dvě asistence.