Fotbal

Lidé bučeli a dělali skřeky, popsal spor s fanoušky Sparty hráč Monaka

Francouzský záložník Tchouameni oslavuje gól před sparťanskými fanoušky
Zdroj: Profimedia

Sparta v úvodním zápase třetího předkola Ligy mistrů nestačila na Monako, kterému podlehla 0:2. Kaňkou na celém zápase ale byla událost po prvním gólu francouského týmu, kdy domácí fanoušci se měli vůči záložníkovi Tchouamenimu dopustit rasistických projevů. "Slyšeli jsme, jak někteří lidé na nás z tribun bučí a dělají opičí skřeky poté, co vstřelil gól," popisoval na tiskové konferenci spoluhráč Ruben Aguilar.

Do inkasované branky hrála Sparta s favoritem utkání vyrovnaný zápas, ale pak se ve 37. minutě dostalo Monako k prvnímu rohovému kopu v utkání a francouzský záložník Tchouameni nekompromisní hlavičkou rozvlnil síť za bezmocným Nitou. Poté se se svými spoluhráči vydal slavit blízko sparťanským fanouškům, kteří to možná mohli vnímat jako provokaci. 

Co přesně se stalo, není jasné, ale podle výpovědi obránce Aguilara se příznivci letenského týmu dopustili rasistického chování. "Slyšeli jsme, jak někteří lidé na nás z tribun bučí a dělají opičí skřeky poté, co vstřelil gól," popsal celou situaci pravý bek francouzského týmu. 

Související obsah

Následně se všichni hráči Monaka seběhli k rozhodčímu Oliverovi a požadovali po něm, aby situaci nějak řešil. Dokonce hrozilo, že sudí utkání předčasně ukončí, pokud se celá situace bude ještě opakovat, na což fanoušky upozornil i hlasatel na stadionu.

Aguilar po zápase řekl, že svého spoluhráče po incidentu povzbudili. "Od nás se mu dostalo obrovské solidarity, protože tohle by se na stadionech i ve společnosti v roce 2021 vůbec nemělo objevovat," nechápal francouzský bek.

Související obsah

Celá situace se odehrála chvíli před koncem prvního poločasu. Osmadvacetiletý obránce následně popsal, co se v kabině dělo o přestávce. "Bylo to složité. Všichni jsme byli skleslí, ale trenér nás podržel. Motivoval nás a mluvil s námi. Řekl nám, že bychom se měli vyhnout jakýmkoliv provokacím, soustředit na výkon a že nejlepší odpověď ukážeme na hřišti. Na hřiště jsme se vrátili, abychom vydali ze sebe to nejlepší a na události z prvního poločasu zapomněli.“

Související obsah

K celé situaci se po zápase vyjádřil i trenér hostujího týmu Niko Kovač. "Jsme všichni smutní a zklamaní, že se tohle děje ve 21. století na fotbalových hřištích. Moc bych si přál, aby se to zastavilo, protože jsme si všichni rovni. Fotbal by měl být mostem. Je třeba zdůraznit, že se to netýkalo všech fanoušků na stadionu," řekl chorvatský kouč.

Na téma rasismu se nedávno pro TN Live vyjádřil i Jan Koller, který ve své kariéře hrál i za Monako.

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události