APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Revoluce ve fotbale? Anglický tým zkouší speciálního trenéra na střídání

Revoluce ve fotbale? Anglický tým zkouší speciálního trenéra na střídání
Zdroj: Profimedia

Fotbalový tým AFC Wimbledon zkouší velkou novinku. Do svých zápasů v třetí nejvyšší anglické lize totiž využívá tzv. substitution coach (trenéra na střídání), který má na starost využívání hráčských změn v utkání.

AFC Wimbledon na tuto pozici angažoval bývalého fotbalistu Sammyho Landera, jenž dohlíží na to, aby byli střídající hráči v nejlepším rozpoložení před vstupem do hry.


Bývalého záložníka, který hrál ve Weymouthu, napadla tato myšlenka ještě v dobách, kdy hrál. "Měl jsem nápad na tuto roli poté, co jsem byl povolán na lavičku Weymouthu na jeden zápas v FA Cupu. Trenér mi řekl: "Jsi připraven?" a já cítil, že absolutně ne,"

Související obsah

Na základě těchto zkušeností tak začal Lander vytvářet analýzu, kde zjišťuje, jak velký efekt má střídání na hru. V roli "trenéra na střídání" se už objevil v zápasech proti Charltonu, Doncasteru a Boltonu.


Velkou posilu má Manchester United, na tréninku se poprvé ukázal obránce Varane:


 

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události