Pešek s Hložkem řídili výhru Sparty, za Boleslav se trefil mladík

Zdroj: profimedia

V sobotu odstartovalo už páté kolo Fortuna ligy. Po bezbrankovém prvním poločase a hlavně díky dvěma gólům Peška proti Hradci dominovala. Zajímavý zápas se hrál mezi Pardubicemi a Bohemkou, kde byly v podstatě oba týmy domácí. Nakonec uspěli Východočeši. Zvítězila i Mladá Boleslav, která doma porazila Teplice a Zlín doma podlehl Olomouci. Od sedmi jde do hry ještě pražská Sparta, kterou doma čeká Hradec Králové.

Sparta v minulém kole ztratila na hřišti Bohemians, a tak potřebovala nutně zvítězit. V prvním poločase to ale byl festival neproměněných šancí.

Trenér Vrba se od začátku rozhodl stáhnout Hložka do zálohy na hrot dal Pulkraba. Právě tento útočník se dostal do velké šance už v 11. minutě, ale sám před brankářem neuspěl.

Dalšího neuvěřitelného zaváhání se dopustil Adam Karabec. Sparťanský mladík dostal přihrávku před úplně prázdnou branku od Dávida Hancka, ale soupeřovu svatyni trestuhodně minul. Nebezpečný byl ale v první půli i Hradec. Král trefil břevno a Kubala postupoval sám na Nitu. I tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Ten vydržel až do 53. minuty. Gólovým střelcem nemohl být nikdo jiný než nejlepší kanonýr loňské sezony, Adam Hložek. Uvolnil se přes obránce a střelou z úhlu na přední tyč překonal Fendrycha.

O druhý gól se postaral Jakub Pešek, který si poradil s obráncem a jeho typickou střelou z levé strany na zadní tyč zdvojnásobil vedení Sparty. Tím jen potvrdil dominanci Sparty ve druhém poločase.

Do závěrečné dvacetiminutovky si Letenští schovali ještě další dva zásahy. Nejdříve se trefil Polidar a na konečných 4:0 uzavřel skóre svým druhým gólem v zápase opět Pešek.