Lille a Monaco se trápí, ve Francii čekají stále na výhru

Dva překvapivé výsledky se zrodily ve francouzské Ligue 1. Monako na svém hřišti prohrálo s Lens a Lille opět nedokázalo vyhrát, když pouze remizovalo na hřišti St. Etienne.

Hrůzostrašný začátek sezony zažívá úřadující mistr francouzské ligy. Po úvodní remíze 3:3 s Métami a debaklu od Nice nedokázal vyhrát ani na hřišti St. Etinenne.

Přitom první poločas se svěřencům trenéra Gouvernecca povedl. Dostali se v něm zásluhou Buraka Yilmaze do vedení. Turecký útočník z otočky zamířil na vzdálenější tyč a brankář se natahoval marně. Zdvojnásobit své vedení mohli hosté deset minut po přestávce, ale David sám před brankářem neuspěl. I tak ale Lille stále drželo jednobrankový náskok.

To se jim ale do konce zápasu nepodařilo. V 85. minutě zahrál St. Etienne roh na zadní tyč, kam si naskočil Saidou Sow a o břevno poslal míč do branky. Na odpověď už se Lille nezmohlo, a tak má po třech zápasech pouhé dva body.

Ve francouzské lize se trápí i Monako, které vyřadilo v Lize mistrů pražskou Spartu. Tentokrát na domácím hřišti prohrálo s Lens 0:2, když góly padaly až ve druhé půli.