Hokej

V 80 letech zemřel historicky nejlepší střelec New Yorku Rangers

V 80 letech zemřel historicky nejlepší střelec New Yorku Rangers
Zdroj: Profimedia

Velmi smutná zpráva dorazila ze zámoří. V 80 letech zemřel historicky nejlepší střelec New Yorku Rangers a člen Síně slávy Rod Gilbert.

"Jsem hluboce zarmoucen odchodem Roda Gilberta, jednoho z největších hráčů Rangers, který kdy za nás hrál. Byl to také jeden z největších ambasadorů, které kdy hokej měl," prohlásil majitel Rangers James Dolan.

"Přestože jeho úspěchy na ledě z něj udělaly člena Síně slávy, byla to jeho láska k organizaci a ke všem obyvatelům New Yorku, díky které si ho všichni oblíbili a navždy mu vynesla titul Mr. Ranger," pokračoval Dolan.

Související obsah

Gilbert celou svou kariéru v NHL strávil právě v Rangers. Bylo to dlouhých 18 sezón. Přitom začátek kariéry neměl vůbec jednoduchý. V roce 1960 si v zápase juniorské OHL zlomil obratel a nikdo nevěděl, jak to s jeho kariérou bude.

Rodák z Montrealu se ale zotavil a za celou svou kariéru nastoupil v základní části do 1065 zápasů, ve kterých si připsal 406 gólů a 615 asistencí. V play-off pak naskočil do 79 duelů a zapsal 34 gólů a 33 přihrávek. Nikdo v historii organizace nemá víc bodů a gólů.

Související obsah

Do hokejové Síně slávy byl uveden v roce 1982. Osmkrát také nastoupil do utkání hvězd NHL a v roce 1976 získal Bill Masterton Trophy, tedy trofej, která spojuje mistrovství s příkladnou oddaností a věrností hokeji.

Jeho číslo 7 bylo vůbec prvním číslem, které Rangers vyřadilo a bylo vytaženo pod strop Madison Square Garden. Gilbert zemřel v neděli 22. srpna v 80 letech.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události