NHL

O hvězdného Jacka Eichela je velký zájem. Výměnu ale brzdí zranění

Stále nemá jasno o své budoucnosti, přitom je žádaným zbožím. Kolem hokejového útočníka Jacka Eichela z Buffala prý krouží vícero týmů NHL, ale s jeho výměnou je to o poznání složitější.

„Hodně se jej snaží ulovit Anaheim, ale nepřekvapuje mě, že o něj má zájem také Calgary, které se stále snaží změnit chemii. Buffalo se bude muset brzy rozhodnout,“ prohlásil hokejový insider Mike Futa pro Sportsnet.

Kapitán Sabres laboruje se zraněným krkem a upřednostňuje operaci, při níž mu lékaři mají mezi obratle vložit umělou plotýnku. To mu ale v klubu před několika měsíci zatrhli a doporučili konzervativní léčbu. Nyní zase upřednostňují operaci, při níž by dva obratle vzrostly do jednoho.

Hráč však trvá na svém řešení a v Buffalu odmítá zůstat, jenže případná výměna není tak jednoduchá. Kvůli jeho zdravotnímu stavu se žádný klub nechce unáhlit, a proto nikdo zatím požadavky Buffala nesplnil.

Související obsah

Třeba Anaheim, který je asi nejvážnějším zájemcem, by rád Eichela před výměnou nejprve viděl v akci. Jenže čtyřiadvacetiletý forvard, který v NHL odehrál šest sezon, z té poslední odkroutil pouze 21 zápasů. Začátek té následující navíc téměř jistě nestihne a na marodce bude nejspíš ještě několik měsíců.

Související obsah

Ducks se k celé záležitosti kolem talentovaného centra nevyjadřují, ale spekulace zároveň nepopírají. „Nepřekvapilo by mě, kdyby k výměně došlo až někdy v průběhu sezony poté, co se Eichel vrátí na led a ukáže, že stále dokáže hrát na vysoké úrovni. Zdravý Eichel pasuje do toho, co se nyní Anaheim snaží vybudovat,“ přemítá Eric Stephens z The Athletic.

Zmar Buffala v této sezoně dokazuje i toto špatné střídaní. Na ledě bylo deset hráčů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události