Hokej

Gudas po hitu skončil v zápase. Monstrózní bodyček dal i Tkachuk

Ve finále play-off hokejové NHL už není prostor na hraní v rukavičkách. Ve druhém finále to pocítily oba týmy. Už v sedmé minutě zápas skončil pro českého tvrďáka Radka Gudase, který chtěl uštědřit hit Barbaševovi, ale Rus se zapřel a naopak poslal k zemi beka Floridy, pro nějž tím zápas skončil. Největší bodyček zápasu poté přišel na konci druhé třetiny, když Matthew Tkachuk v plné rychlosti sestřelil Eichela.

Druhé finále bylo plné gólů i tvrdých zákroků. Radko Gudas je známý tím, že drsnými hity znepříjemňuje hru soupeři, ale nyní na to doplatil sám. Český obránce se v sedmé minutě rozjel na útočícího Barbaševa a chtěl ho obdarovat jedním ze svých bodyčeků, jenže Rus se pohotově zapřel a po jejich vzájemném kontaktu k ledu padl Gudas.

Řízný obránce se sice hned zvedl, ale při vstávání měl problémy. Nezamířil proto do hromadné strkanice, ale rovnou na střídačku. Do zbytku zápasu už kvůli nespecifikovanému zranění nenastoupil. Floridě rodák z Kladna chyběl, což potvrdil na pozápasové tiskové konferenci i trenér Paul Maurice: "On je velmi důležitý. On je síla, ale také je mnohem lepší hokejista. Dostává se do highlightů, protože je velmi fyzický hráč, ale kvalita jeho hry je velmi, velmi vysoko. Ano, takový hráč vám chybí."

V zápase byl ale k vidění ještě jeden tvrdší zákrok. Na konci druhé třetiny za stavu 4:0 pro Vegas si útočník Floridy Matthew Tkachuk vyhlédl soupeře Jacka Eichela, kterého v plné rychlosti poslal k ledu.

Video tvrdého Tkachukova bodyčeku najdete zde:

​Eichel se po tvrdém nárazu zvednul a ihned zamířil do útrob stadionu, zatímco Tkachuk se ještě zapojil do strkanice, za kterou byl vyloučen na 2+10 minut. Eichel i Tkachuk se ve třetí třetině vrátili na led a oba bodovali. Eichel přihrál na gól Marchessaultovi a Tkachuk dal gól. Z jasné výhry 7:2 se radovali Zlatí rytíři, kteří vedou ve finálové sérii 2:0.

Související obsah

"Všiml jsem si ho na poslední chvíli a tvrdě mě dohrál. Co jsem viděl, byl čistý zákrok na mě. Je to fyzická hra, občas dostanete hit a prostě musíte jít dál," bral to sportovně Eichel.

​Fanouškům ovšem muselo po hitu Tkachuka na Eichela pořádně zamrazit, jelikož 26letý Američan kvůli poraněné ploténce v krku a následné operaci chyběl téměř celý rok v kuse. Naštěstí se i přes velmi tvrdý kontakt dokázal vrátit na led. Jak na tom bude Radko Gudas, ještě není jasné, trenér Paul Maurice novinářům neposkytl žádné informace, jak na tom český obránce je.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události