Fotbal

Měl skočit na Valachoviče, říká Vízek. Osobnosti komentují napadení v Brně

Hodně emocí přineslo nedělní derby mezi Líšní a Zbrojovkou Brno. V posledních patnácti minutách vběhl na hřiště fanoušek, který se dostal do šarvátky s pořadatelem. Zakročil domácí útočník Jan Silný, jenž povalil výtržníka k zemi a dostal červenou kartu. K celé situaci se vyjádřili Petr Švancara, Josef Csaplár i Ladislav Vízek, kteří zasahujícího hráče chválili.

"Honza Silný se zachoval jako chlap. V Líšni funguje většina lidí na kamarádské a rodinné bázi. Shodou okolností, když tam vběhl ten druhý fanoušek, tak na zemi kopal do otce toho, který usměrňoval toho druhého výtržníka. Je to rodinný klub a v podstatě Silný zachraňoval kamaráda a známého, když viděl, jak tam do něj někdo kope," řekl pro Nova Sport bývalý fotbalový útočník Petr Švancara.

"Hráč se zachoval lidsky a statečně. Na prvním místě jste člověk a až na druhém fotbalista. Mluvit o tom, že bych to jako hráč neměl udělat, je sice hezké, ale vracím se na začátek. Na prvním místě jste člověk a pak až fotbalista,“ chválil zase líšeňského forvarda trenér Josef Csaplár.

 

"Naše země má něco popleteného v ústavě. On ochrání starého pána proti frajerovi, který jej na zemi kope úplně neuvěřitelně a ještě dostane červenou kartu. Někdo je tady blázen – ten Brňák si to zasloužil. Ještě k tomu je trenér na něj naštvaný, že je oslabil," nechápal zase bývalý fotbalový reprezentant Ladislav Vízek.

Související obsah


 

Trojice zmíněných fotbalových expertů se shodla na tom, že by se v této situaci zachovala stejně jako útočník Jan Silný. "Udělal bych to stejně, a to jsem člověk, který se nepere. Je to osobní věc, když se pere s člověkem, kterého já znám – třeba táta od kamaráda anebo nějaký známý. I kdyby toho pořadatele neznal, tak se podle mého zachová stejně. Honzu Silného znám dobře a vím, že mu nevadí pustit se do rvačky. Tady to ovšem myslel dobře. Pán nebyl nejmladší a agrese toho útočníka byla velká. Věřím, že bude potrestán tak, abychom ho na fotbale už neviděli. Honza Silný je za mě velký vítěz," řekl Švancara.

"Pokud jsem v situaci, kde je nějaký útočník a někoho tam tluče, tak mi jako první sepne, že jdu chránit člověka, co je napadený. Vůbec bych v ten moment nemyslel na to, jestli se to může anebo ne. Za mě cena za statečnost," reagoval Josef Csaplár.

"Zachoval bych se stejně, jen bych mu nedal takovou ránu, protože nejsem tak silný. Já bych mu dal asi menší. Ten Honza Silný je asi trochu jiné povahy, možná je o něco agresivnější. Bylo to vyhrocené derby, napjaté a teď tam přiletí tenhle člověk. Samozřejmě, že chce pomoct," oceňoval skutek Jana Silného Ladislav Vízek.

Související obsah

Hodně emocí vytvořil například trenér Valachovič, který se pustil do svého svěřence. Dokonce vyhrožoval vyhazovem samotného hráče z klubu. "Tak měl ten útočník skočit na Valachoviče! On by mluvil jinak, kdyby ten útočník tloukl jeho. To je docela škoda. Když má takové myšlení, ať to stáhne na sebe. Zajímalo by mě, jestli by byl naštvaný, kdyby mu Silný nepomohl od toho zlosyna. Pokud má takový názor, tak je mi líto, že neskočil na Valachoviče," nešetřil kritikou na trenéra Líšně Ladislav Vízek.

Petr Švancara reagoval i na pravidlo, které poslalo Jana Silného do kabin za to, že se pustil do šarvátky. "Někdy není legislativa nastavená selským rozumem. V některých situacích by to mělo být na rozhodčím, který to může vyřešit mimo červenou kartu, když hráč svým chováním zachrání aktuální dění na hřišti. V tuto chvíli je to nastavené jinak.“

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události