Fotbal

Bob Marley boduje! Třetí dresy Ajaxu trhají prodejní rekordy

Bob Marley boduje! Třetí dresy Ajaxu trhají prodejní rekordy

Nizozemský celek Ajax Amsterdam před pár dny představil svou třetí řadu dresů, která je inspirována písní Boba Marleyho Three Little Birds. A u fanoušků se setkal s obrovským zájmem, který se projevuje na rekordních prodejích.

Podle zpráv přímo z klubu byly nové černé dresy s třemi ptáčky v rastafariánských barvách vyprodány během chvilky. "Dres se prodával minimálně čtyřikrát více než jakýkoliv jiný před ním. Je to jedinečné," řekl marketingový ředitel klubu Menno Geelen.

Píseň Three Little Birds je již více než deset let neoficiální hymnou Ajaxu. Toto spojení vzniklo v době, kdy při přípravném zápase v Cardiffu museli fanoušci zůstat na stadionu a DJ pustil legendární hit.

Nadšená z nových dresů je i dcera Boba Marleyho Cedella. "Fotbal pro otce znamenal vše. Vždycky říkal, že fotbal je svoboda," nechala vzpomenout na svého otce, který zemřel na rakovinu v roce 1981.

Související obsah

Po zisku titulu v loňském roce nechal Ajax roztavit pohár a jednotlivé kousky věnoval fanouškům:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.