Ostatní sporty

Startuje florbalové mistrovství světa juniorů. Češi obhajují zlato

Startuje florbalové mistrovství světa juniorů. Češi obhajují zlato
Zdroj: Martin Flousek, Český florbal

Brněnské haly Vodova jsou v plných přípravách na florbalový turnaj roku. Česká republika hostí po osmnácti letech juniorské mistrovství světa, které konečně po táhlých problémech s covidem.19 dostalo zelenou.

Tento florbalový svátek odstartuje ve středu 25. srpna utkáním proti Finsku, s nímž náš národní tým v posledním měření sil vysoko prohrál. "Máme jim co vracet. Co si pamatuji i z předchozích cyklů, tak dlouhá léta jsme nad nimi neuhráli vítězství, zdali vůbec někdy. Je to pro nás výzva,“ říká trenér národního mužstva Jaroslav Berka.

Ještě nikdy nevstupoval do turnaje náš výběr z pozice obhájců světového prvenství. Češi však mají v týmu jen dva hráče, co byli součástí posledního úspěchu. "Řekněme, že obhajoba zlatých medailí je závazkem vůči veřejnosti a florbalové komunitě. Tomu se neubráníme. Nicméně pro tyto kluky, pokud vyhrají zlaté medaile, to nebude obhajoba. Oni si tvoří svůj příběh a musí si tu zkušenost teď zažít a vydobýt po svém,“ dodal český lodivod.

Tlak cítí i kapitán českého výběru Filip Forman „Florbal všichni hrát umíme, takže to bude o tom, jak si to nastavíme v hlavě. Bude to navíc domácí mistrovství, bude tam hodně lidí a bude na nás velký tlak. Musíme to ustát,“ říká útočník pražských Bohemians.

Související obsah

„Pozval bych diváky na atraktivní juniorský florbal, který je trochu méně opatrný, než ten dospělý. Bude to zábavné a bude padat hodně gólů,“ zve fanoušky ke sledování turnaje Forman.

Český národní tým čeká ve skupině po souboji s Finy ještě čtvrteční utkání se Slovenskem a páteční s Lotyšskem. Semifinále a zápas o 5. místo se odehrají v sobotu, šampionát vyvrcholí nedělními boji o medaile.

VIDEO: Ve Švédsku si zahraje talentovaný český florbalista Filip Langer:

Kristián Šveda, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Ostatní sporty

Důležité Události