Fotbal

Oslava jako z filmu: Útočník West Hamu po rekordu předvedl zvedačku

Michail Antonio zvedá vlastní podobiznu
Zdroj: Profimedia

Michail Antonio, hlavní útočná hvězda fotbalového West Hamu, v pondělním ligovém duelu s Leicesterem vsítil dva góly, čímž stanovil nový klubový rekord v počtu ligových branek. Tento počin poté oslavil zvedačkou své vlastní podobizny.

Spoluhráč Tomáše Součka a Vladimíra Coufala má anglický i jamajský pas, ale i když byl blízko startu v obou reprezentacích, zápas za národní tým mu v 31 letech stále chybí. Místo toho má alespoň klubový střelecký rekord, který mu jen tak někdo nesebere. Oslavil ho filmovou vložkou.

Když Antonio proti Leicesteru zvýšil na 3:1 (později přidal i čtvrtý gól), osamostatnil se v historickém žebříčku ligových střelců West Hamu. Ital Paolo Di Canio na přelomu tisíciletí za Kladiváře nastřílel 47 ligových branek a Antonio je po dvou gólech na čísle 49.

Tím osmačtyřicátým se tak stal novým klubovým rekordmanem, což si zasloužilo speciální oslavu. Anglický rodák měl připravenou vlastní kartonovou podobiznu v životní velikosti, se kterou vystřihl zvedačku jako z Hříšného tance.

Následně papírového sebe políbil a odhodil. V pozápasových rozhovorech byl pochopitelně na svou originální oslavu tázán. Vysvětlil, že původně chtěl, aby někdo provedl zvedačku s ním, ale poté si uvědomil, že váží 94 kilogramů a nikdo ho takto asi neuzvedne, vymyslel tudíž záložní plán.

Související obsah

I díky jeho gólům West Ham po dvou kolech vede celou Premier League. Šest bodů má hned pětice týmů, ale skóre 8:3 zajišťuje londýnskému celku tu nejvyšší pozici. Antonio měl podíl na pěti brankách, když tři z nich dal a u dvou ještě asistoval.

To francouzskou Ligue 1 vede PSG, které naposledy vyzrálo na Brest:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události