Darts

Zemřel třiatřicetiletý šipkař z okruhu PDC, vzpomíná na něj i Sedláček

Zemřel třiatřicetiletý šipkař z okruhu PDC, vzpomíná na něj i Sedláček

Další velmi smutná zpráva zasáhla svět šipek. V pouhých 33 letech zemřel známý australský šipkař Kyle Anderson. Tragickou novinku už oznámila i organizace PDC.

Kyle Anderson se pohyboval na okruhu PDC od roku 2012, o dva roky později pak získal také profesionální kartu. Následně přišly jeho největší úspěchy, kam se řadí semifinále European Championship z roku 2017 a čtvrtfinále UK Open z roku 2016.

Po boku krajana Sama Whitlocka si pak také v roce 2018 zahrál semifinále PDC World Cup of Darts.
 

"Potkali jsme se spolu na World Cupech a také, když jsem hrál v Mnichově European Tour. Nikdy jsme spolu nehráli ostrý zápas, ale seděli jsme spolu v zákulisí, kde jsme prohodili pár slov," vzpomíná na něj český šipkař Karel Sedláček.

"Byl to ochotný a vstřícný chlap. Vždycky rád poradil, což jsem jako nováček ocenil. Takže to byl fakt borec a super šipkař," dodal Sedláček.Související obsahByl také autorem dvou televizních devítek, jedno z unikátních zavření předvedl v roce 2014 proti Ianu Whiteovi.
 

 

Na začátku koronavirové pandemie se pak australský šipkař stáhl do ústraní a vzdal se své PDC karty.

 

Kyle Anderson trpěl cukrovkou. A ani jemu se nevyhnula nemoc covid-19. Na začátku srpna pak na sociálních sítích zveřejnil fotku z nemocnice s komentářem "Dávám se dohromady."

"Sice se mluvilo, že má nějaké zdravotní problémy, což měl být také důvod, proč se vzdal PDC karty v minulém roce. Pořád se ale jenom spekulovalo, takže nás tahle tragická zpráva všechny překvapila," vysvětluje zarmoucený český šipkař.

Příčina smrti Kylea Andersona není zatím známa.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Darts

Důležité Události