Fotbal

Jaká bude budoucnost Ronalda a Mbappého? Ve hře je několik variant

Jaká bude budoucnost Ronalda a Mbappého? Ve hře je několik variant
Zdroj: Profimedia

Letní přestupové období vrcholí. I přes to, že do jeho konce zbývá posledních několik dní, ještě musí se vyřešit dvě důležité otázky. Kde budou v této sezoně hrát Cristiano Ronaldo a Kylian Mbappé? V posledních dnech se okolo jejich jmen vyrojilo několik scénářů, jak by mohla vypadat jejich budoucnost.

Opustí Cristiano Ronaldo Starou dámu?

Pětinásobný držitel Zlatého míče přestoupil do Juventusu 10. července 2018. Za tu dobu zde odehrál 134 zápasů a nastřílel 101 gólů. Týmu pak pomohl k pěti trofejím. Podle řeči čísel by se dalo říci, že se jedná o velmi úspěšné angažmá, ale Juventus i Ronaldo jsou často kritizováni, že s ním na hřišti nehrají dostatečně týmově a bez jeho vlivu by Bianconeri dosáhli větších úspěchů.

Ačkoliv vedení Juventusu v čele s víceprezidentem Pavlem Nedvědem rázně odmítá, že Ronaldo v létě klub opustí, je zde několik indicií, že tomu tak být nemusí. Podle italských médií totiž Ronaldo požádal Juventus, aby v prvním kole italské ligy nenastoupil v základní sestavě proti Udinese, dokud si nevyřeší svoji budoucnost. 

Ronaldo nakonec do utkání nastoupil v 60. minutě. Dokonce mohl vstřelit vítěznou branku, ale gól v 94. minutě mu rozhodčí neuznal kvůli ofsajdovému postavení. Po zápase se ale objevila informace, se kterou přišel francouzský deník L´Équipe, že o portugalského snajpra má zájem Manchester City.

Související obsah

Později tuto informaci potvrdila i další média. Jorge Mendes, Ronaldův agent, následně anglický klub kontaktoval s tím, že Juventus by za něj chtěl 25 milionů eur (638 milionů korun), ale Citizens by jej rádi získali zadarmo.

Kromě Manchesteru City se ve spojitosti s Ronaldem mluví také o PSG, které toto léto mohutně posílilo. Messi s Ronaldem v jednom týmu by bylo velkým snem mnoha fanoušků. Olej do ohně těmto spekualcím přilil i příspěvek na twitteru Khalify Bin Hamad Al-Thaniho, bratra majitele pařížského klubu, který vytvořil koláž Ronalda a Messiho v dresu fancouzského klubu s popiskem Maybe? (Možná?).

Nicméně podle Fabrizia Romana, italského novináře, který se ve světových přestupech velmi dobře orientuje, zájem PSG o Ronalda toto léto opadl. Je ale možné, že k němu dojde příští rok, pokud nyní v Juventusu zůstane, protože portugalskému hráči končí příští léto ve Staré dámě smlouva, a tak by mohl přijít zadarmo jako náhrada za Mbappého, který dle všeho letos nebo příští rok zamíří do Realu Madrid.

Související obsah

Konec Mbappého v PSG je jen otázkou času

I přes to, že je Mbappému pouze 22 let, patří bezpochyby mezi nejlepší hráče světa a jeho cena dosahuje astronomických rozměrů. Ačkoliv mu příští léto končí smlouva, což za normálních okolností výrazně snižuje hodnotu, nabídl za něj Real Madrid 160 milionů eur (4 miliardy korun).

Francouzský klub ale tuto nabídku razantně odmítl a o odchodu své hvězdy toto léto nechce ani slyšet. Španělskému gigantovi také vzkázal, že i kdyby došlo k navýšení částky, jejich reakce bude stejná. Svoji hvězdu ale PSG neudrží navždy.

Související obsah

Mbappé totiž opakovaně odmítá veškeré nabídky na prodloužení smlouvy, která mu končí v červnu roku 2022. Po tomto datu se tak stane volným hráčem a bude moci přestoupit kamkoliv zadarmo. A právě Real Madrid je Mbappého velkým snem již od dětství.

Je tedy nasnadě, co se příští léto stane. Navíc by Real ušetřil přestupní částku, za kterou by mohl francouzskému útočníkovi pořídit kvalitnější spoluhráče, se kterými by měl větší šanci vyhrát slavnou Ligu mistrů. 

Ronaldo si sám vyžádal, aby nebyl v základu proti Udinese

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události