Fotbal

Guardiola potvrdil konec v Manchesteru City. Co s ním bude dál?

Guardiola potvrdil konec v Manchesteru City. Co s ním bude dál?
Zdroj: Profimedia

Španělský trenér ve službách Manchesteru City Pep Guardiola se definitivně rozhodl, že neprodlouží smlouvu, která mu končí po příští sezoně. Pak by si rád dal od fotbalu klid, případně by se zaměřil na reprezentační úroveň. Po sedmi letech tak jeho působení v Anglii skončí.

Úspěšný padesátiletý trenér si potřebuje dát od fotbalu trochu pauzu. Sedm let v Manchesteru City, které dovrší v létě 2023, považuje za dostatečně dlouhou dobu. Rád by se ale ještě popral o trofej v Lize mistrů, na kterou během tohoto angažmá stále marně čeká. Zatím se může pochlubit "pouze" třemi mistrovskými tituly z Premier League. 

"Potřebuju si dát po sedmi letech v City pauzu. Potřebuju se zastavit a rozhlédnout se kolem sebe. Rád se budu učit od ostatních trenérů," přiznal zkušený kouč.

Související obsah

Po skončení u úřadujícího anglického mistra by se rád věnoval nějaké reprezentaci, kterou dosud ještě nikdy jako hlavní trenér nevedl. "Ano, dalším krokem bude národní tým, pokud dostanu tu možnost. Rád bych zažil atmosféru mistrovství světa, evropského šampionátu nebo Copa América," potvrdil Guardiola.

Community Shield letos Guardiola s Manchesterem City nezískal, když překvapivě podlehli Leicesteru.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události