V roce 2007 vyřadila divizní Líšeň Slavii.
Líšeň proti Slavii 2007 Zdroj: Libor Pospíšil / CNC / Profimedia

Fotbalisté Liberce potupně prohráli s účastníkem třetí nejvyšší soutěže FK Zbuzany 1953. Severočeští hráči ale nejsou sami, kterým se stal podobný trapas v českém poháru.

V tomto článku jsme se zaměřili na zápasy, které dopadly neslavně pro velké favority. U každého utkání najdete video, které vzpomíná na slavné zápasy.

SK Jiskra Rýmařov – Baník Ostrava 4:3

27. 8. 2015

Toto rozhodně nebyl nejlepší zápas ostravských fotbalistů. Tým vedený Radomírem Korytářem podlehl diviznímu Rýmařovu 3:4. Po prvním poločase vedl Baník 2:1. Ovšem namotivovaná Jiskra se nevzdala a dokázala využít otřesnou defenzívu Ostravy.

Po zápase fanoušci Baníku napadli hned několik svých hráčů. Fotbalistu Marka Šichoru dokonce zbili pěstmi.

Branky: 73. z pen. a 80. Šupák, 27. Horák, 49. Tomeček - 10. Narh, 29. Holzer, 77. J. Šašinka. Rozhodčí: Dresler - Pelikán, Kordula.

Sestava Ostravy: Šrom - Mondek, Honiš, Kouřil, Helešic - Ježdík (74. Šašinka), Mišák (59. Šichor), Matěj - De Azevedo (51. Foltyn), Narh, Holzer.

Podívejte se na sestřih z památného zápasu:

SK Převýšov – SK Slavia Praha 3:0

31. 8. 2011

Dnes již legendární utkání. Fotbalisté Převýšova přivítali na svém pažitu pražskou Slavii. Vesnice, která má okolo 350 obyvatel, byla na nohou. Na zápas dorazilo 2200 fanoušků. Slavia v tomto zápase byla lepším týmem, ale první gól utkání překvapivě vstřelil Převýšov a tento stav vydržel až do konce prvního poločasu.

V druhém poločase ale Pražané nedokázali vymyslet nic extra a nakonec Převýšov přidal ještě další dva góly. O tomto překvapivém skalpu se psalo ještě hodně dlouho. Vždyť Slavia nastoupila ve své nejsilnější sestavě.

Branky: 42. a 63. Jarkovský, 90. Svoboda. Rozhodčí: Drábek - Jiřík, Pilný. Diváci: 2200.

Sestava Slavie: Čontofalský - Dostál, Kaufman, Sudek (64. Vondráček), Hubáček - Janda, Jarolím, Milutinovič (58. Smolák), Koreš - Voráček, Vlček (76. Zákostelský).

Ani Slavia se nevyvarovala prohře s divizním celkem, jehož hráči byli ještě před zápasem v práci:

Sokol Konice – SK Sigma Olomouc 0:0, 5:4 na penalty

29. 8. 2007

Divizní Sokol Konice se těšil na utkání s prvoligovou Sigmou Olomouc. Hosté si vytvořili obrovské množství šancí, ale koncovka Sigmy byla opravdu tragická.

"Že jsme nedali šance? To si nedokážu vysvětlit. Jen Bajer běžel třikrát sám na gólmana," řekl pro Prostějovský deník tehdejší kouč Sigmy Martin Pulpit.

Zápas tedy skončil bez branek a rozhodovat musely pokutové kopy. V nich byli úspěšnější hráči Konic. V sedmé sérii vychytal Kmecík Bodečka. Vršovickým dloubákem rozhodl Macháček. Trapná prohra byla na světě

Branky: rozh. penalta Macháček Rozhodčí: Hájek - Peřina, Gallo. Diváci: 300.

Sestava Olomouce: Lovásik - Jindřišek, Komárek (66. Bodeček), Hudec, Jurkič - Rossi (52. Randa), Melinho, Bajer - Lukšík, Bueno, Petr (46. Klesnil). Trenér: Pulpit.

Rozhodující penalta Konic na způsob Antonína Panenky byla fenomenální:

SK Líšeň – Slavia Praha 4:3 (2:1)

11. 10. 2007

V Poháru ČMFS narazili tehdejší divizní fotbalisté Líšně na Slavii. Karel Jarolím se tehdy musel obejít bez značného počtu zraněných hráčů. Účastník Ligy mistrů zažil studenou sprchu už v prvním poločase, kdy dokázal tým z předměstí Brna vést 2:0. Slavie do konce půle snížila po brance Šenkeříka.

Ve druhém poločase chtěli Pražané co nejrychleji vyrovnat. To se ovšem nedařilo, naopak úřadovala Líšeň. Ta vedla v zápase dokonce 4:1. V závěru Slavie pouze snížila po brankách Volešáka a Necida. Za tuto prohru zaplatil každý z hráčů pokutu padesát tisíc korun.

Branky: 18. a 56. Outrata, 4. Jaroš, 50. Cupák - 41. Šenkeřík, 77. Volešák z pen., 87. Necid. Rozhodčí: Kocián - Gallo, Ondo.

Sestava Slavie: Vorel - Dřížďal, Gabriel (24. Černý, 70. Kobler), Šourek, Hubáček - Jablonský, Volešák, Kopřiva (46. Necid) - Ivana, Gaúcho, Šenkeřík. Trenér: Jarolím.