Češkám čtvrtfinále nevyšlo. Padla Vondroušová i Martincová

Českým tenistkám čtvrtfinále tenisového turnaje v americkém Chicagu nevyšlo. Mezi nejlepší čtyřku se neprobojovala ani jedna z dvojice Markéta Vondroušová a Tereza Martincová.

Přitom Vondroušová s francouzkou Alize Cornetovou nezačala vůbec špatně. V prvním setu deváté nasazené vzala hned dvakrát podání a zvítězila jednoznačně 6:2.

I ve druhém se dařilo. Rodačka ze Sokolova vedla 4:2 a vypadalo to na snadný postup. Jenže poté prohrála čtyři gemy v řadě a šlo se do rozhodujícího setu. Tam rozhodlo jedno ztracené podání. Za stavu 3:2 pro Francouzku o něj Vondroušová přišla a nakonec prohrála 3:6.

I Martincové vyšel vstup do zápasu a se Švédkou Rebeccou Petersonovou získala první set. Obě hráčky si v jejím průběhu dvakrát vzaly podání a Češka nakonec byla úspěšnější ve zkrácené hře.

Najednou se ale 26leté rodačce z Prahy přestalo dařit a druhou sadu přenechala své soupeřce poměrem 2:6. Ani ve třetím setu to k tomu příliš nebylo, navíc Martincovou začalo trápit zdraví a za stavu 1:4 musela zápas vzdát.