Skvělá Vondroušová je už v semifinále! Soupeřce ve velké bitvě nadělila kanára

Markéta Vondroušová je v dobré formě. Po semifinále, kterého dosáhla v Lucemburku, se mezi nejlepší čtyřku probojovala i v Chicagu. Ve čtvrtfinále porazila žebříčkově lépe postavenou Američanku Collinsovou, se kterou svedla nevšední duel, ve kterém byly k vidění dva tajbrejky a takzvaný kanár. Česká hráčka nakonec vyhrála 6:7 6:0 7:6

Stříbrná medailistka z Tokia zatím procházela turnajem bez ztráty setu, když si dokázala poradit se silnými soupeřkami v podobě Tomljanovičové, Pavljučenkovové a Teichmannové. První sada ve čtvrtfinálovém duelu proti Collinsové už ale tak dobře nevyšla.

Do utkání vstoupila Vondroušová lépe, když jako první vzala soupeřce podání za stavu 1:1, ale vzápětí o něj zase přišla. Ve zbytku setu už byly obě tenistky na podání stoprocentní, a tak se šlo do tiebreaku, který dopadl lépe pro Američanku, které patří 28. místo ve světovém žebříčku.

Druhý set už nabídl výrazně jednoznačnější podívanou. Česká hráčka nedala soupeřce nejmenší šanci a vyhrála jej jasně 6:0. Kdo si ale myslel, že se třetí sada odehraje v podobném duchu, výrazně se pletl.

​Obě hráčky až do stavu 3:3 držely svůj servis, pak jej sice Vondroušová ztratila, ale vzápětí si jej vzala zase zpátky. Možnost dopodávat zápas do vítězného konce dostala Američanka za stavu 6:5, ale česká hráčka jí to nedovolila, a tak se šlo do tiebreaku. V něm si stříbrná medailistka z Tokia neztratila ani jedno podání, zatímco soupeřku o něj obrala hned dvakrát, díky čemuž vyhrál 7:3 i celý zápas.

O finále si Vondroušová zahraje s lepší z dvojice Muguruzaová - Hontamaová.

Petra Kvitová na turnaji v Ostravě v semifinále neuspěla.

K tématu Tenis

Páteční výsledky Tipsport Extraligy:

Třinec - Pardubice 2:3 po prodloužení Zlín - Sparta Praha 1:4 Mountfield Hradec Králové - Vítkovice 4:2 Olomouc Litvínov 1:0