Tenis

Ósakaová inspirací: US Open bude bojovat za duševní zdraví

Ósakaová inspirací: US Open bude bojovat za duševní zdraví
Zdroj: koláž tn.cz / Profimedia

Vypadá to, že japonská tenistka Naomi Ósakaová inspirovala. Bývalá světová jednička se odhlásila z French Open, protože nechtěla chodit na tiskové konference kvůli svému duševnímu zdraví. US Open podobným situacím chce zamezit.

Již v pondělí startuje grandslamový turnaj v New Yorku, který se chce zaměřit na duševní zdraví hráčů a hráček. Tenisová asociace Spojených států (USTA) tento týden oznámila iniciativu v oblasti duševního zdraví pro hráče ve spolupráci s Mount Sinai Health System.

"Existuje tolik důvodů, proč jsou sportovci po zápasech či soutěžích ovlivnění," pronesla Shannon O’Neillová z Mount Sinai Health System, který se nejen o duševní zdraví lidí stará. Na duševní zdraví upozornila i Simon Bilesová, gymnastická královna, která odstoupila na olympijských hrách v Tokiu. 

S psychologem pracovala například i aktuální světová dvojka Aryna Sabalenková, přiznala to před startem US Open. "Vědět, že mám někoho, kdo mi pomůže, když to budu potřebovat, je určitě přínosné,“ řekla. "Jednou v noci jsem nemohla spát, protože jsem o všem přemýšlela. Prostě jsem jí zavolala a mluvila jsem s ní. Poté jsem se cítila mnohem lépe,“ pronesla běloruská hvězda.

Související obsah

"Duševní zdraví sportovců nikdy nebylo vážným problémem, dokud ho Naomi Ósakaová odvážně nezveřejnila a Simone Bilesová ho odvážně držela v popředí,“ řekl Bob Dorfman z firmy Baker Street Advertising.

Ženská tenisová asociace WTA před turnajem oznámila také spolupráci s Venus Williamsovou, která se pohybuje s organizací BetterHelp. Ta věnuje dva milióny dolarů za bezplatnou psychologickou terapii. Konkrétní pomoc sportovcům ale US Open dosud nepopsal.

VIDEO: Naomi Ósakaová odstoupila z French Open z důvodů duševního zdraví:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události