Fotbal

Tragédie v Rusku. Přímo na hřišti zemřel teprve třiadvacetiletý fotbalista

Tragédie v Rusku. Přímo na hřišti zemřel teprve třiadvacetiletý fotbalista
Zdroj: Twitter @teamrussia

Přátelský zápas mezi týmy Krasnaja Zvezda a kaliningradskou Baltikou skončil tragédií. Teprve třiadvacetiletý brankář Alexander Šišmarev zemřel po srážce s protihráčem. Zapadl mu jazyk a lékaři ho posléze nedokázali zachránit.

Ke zranění došlo po srážce s protihráčem. Šišmarev poté musel čekat na příjezd sanitky 15-25 minut, nicméně podle tiskové zprávy byla lékařská pomoc plnohodnotná. K tragédii se vyjádřil šéf fotbalové organizace a dříve uznávaný fotbalový rozhodčí Alexander Gvardis. 

"Strašná tragédie pro nás všechny. Saša vyběhl pro míč, ale v zápalu se srazil s hráčem Baltiky, v důsledku čehož nešťastně spadl. Podle předběžných údajů mu zapadl jazyk a udusil se. Rozhodně to nebylo zranění hlavy. Upřímnou soustrast rodině a přátelům chlapce."

Související obsah

K situaci promluvil také tiskový mluvčí domácího týmu Sergej Kandalov. "Alexander dostal od protivníka velkou ránu do krku, když do něj vrazil ve velké rychlosti. Okamžitě zasáhli naši lékaři, jedni z nejlepších v regionu. Přispěchali na hřiště, ale nemohli nic dělat. Pokoušeli se dát Alexandera hodinu do pořádku, ale bohužel v sanitce zemřel,“ řekl po zápase. Baltika poskytne rodině zemřelého pomoc. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události