Bojové sporty

Velký úspěch pro české taekwondo. Štolbová obhájila zlato na ME

Velký úspěch pro české taekwondo. Štolbová obhájila zlato na ME
Zdroj: Český svaz taekwondo

Český bojový sport má budoucnost. Dokázala to teprve dvacetiletá Petra Štolbová, které se podruhé za sebou podařilo vyhrát mistrovství Evropy do 21 let v taekwondu. Vylepšila si tak náladu poté, co se jí nepodařilo postoupit na olympijské hry v Tokiu.

Evropský šampionát, který se odehrál v estonském Tallinu, tak byl pro Štolbovou velkou satisfakcí. "Je to skvělé, určitě jsme dnes na medaili mířili, ale bylo to těžké a obzvlášť to finále. Stát se podruhé mistryní Evropy je prostě bomba," byl z výkonu své svěřenkyně nadšený trenér Viktor Jankovský.

Štolbová soutěží ve váhové kategorii do 62 kg. Na turnaji postupně porazila Hacer Eyiovou, Lazutu Vitalijovou, Julianu Lipatovovou, Ninakhamu Magomedovovou a ve finále se utkala s Rusko Khuzinovovou, kterou porazila zcela jednoznačně 23:13.

Související obsah

"Petra měla vše pod kontrolou. Od vstupu do haly byla stoprocentně koncentrovaná a přesně věděla, co kdy má dělat. Vždy dokázala najít recept na soupeřku, za to hovoří i rozdíly ve skóre,“ hodnotí Jankovský a pokračuje: "Pouze soupeřka ve finále dokázala Petru zatlačit a měla velmi nebezpečné zbraně, ale Péťa měla opět odpověď a mentálně už to nepustila.“

Velkého úspěchu v bojových sportech dosáhl letos také Lukáš Krpálek, který podruhé v řadě získal olympijské zlato.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Bojové sporty

Důležité Události

Krátká zpráva

Třinec je v čele extraligy, Sparta padla v nájezdech

Hokejisté Třince dokázali v rámci 8. kola Tipsport extraligy porazit Vítkovice 4:1 a dostali se do čela tabulky. Druhé jsou jen o skóre Pardubice, které zvládly ve středečním zápase porazit Spartu v samostatných nájezdech 2:1.