Petra Štolbová z mistrovství světa v taekwondu veze historicky první medaili

Zdroj: Český svaz taekwondo

O historický úspěch pro české taekwondo se postarala Petra Štolbová, která v neděli odpoledne vybojovala stříbrnou medaili na premiérovém mistrovství světa žen v saudskoarabském Rijádu. Nestačila až na finálovou soupeřku Caroline Santosovou z Brazílie.

Petra Štolbová, která na konci srpna obhájila titul mistryně Evropy do 21 let, prošla ve své váhové kategorii do 62 kg do finále přes čtyři soupeřky. V prvním zápase jí los přiřadil Pooju Prem Kumarovou z Indie, se kterou si poradila 17:3. V dalším velmi vypjatém zápase proti Rusce Liliie Khuziněové zvítězila těsně 20:19 a v zápase o semifinále porazila Španělku Martu Calvo Gomez 17:5. V semifinálovém souboji narazila na soupeřku z Íránu Kosar Asasehovou, nad kterou zvítězila v těsném skóre 7:6. Až ve finálovém boji proti Caroline Santosové z Brazílie narazila a souboj prohrála 5:11.

"Brazilka nedala Petře moc času se uvolnit a dostat se do flow. Od začátku vytvářela tlak a nutila Petru k chybám, z čehož dala první body a dostala se do většího náskoku. Petra se ale zlepšovala a ve třetím kole trefila hlavu za 3 body, techniku z otočky ale elektronika nezaznamenala, což by mohlo zápas ještě zdramatizovat,“ hodnotí finálový výkon své svěřenkyně hlavní trenér reprezentace Viktor Jankovský.

​"Hned po zápase jsem byl zklamaný, když už jsme se dostali do finále, tak jsme chtěli vyhrát. Celkově ale obrovská radost, dostat se do finále na MS je prostě skvělé a ve 20 letech příslib do budoucna," dodává Viktor Jankovský.

Někdy jsou zápasy v taekwondu opravdu zběsilé, Novozélanďan předvedl neskutečnou smršť kopanců:

​​Další dvě české reprezentantky Dominika Hronová a Iveta Jiránková neprošly přes první kolo. Dominika Hronová v kategorii do 53 kg narazila v prvním kole na stříbrnou medailistku z olympijských her Rusku Tatianu Mininovou, se kterou prohrála 15:4. Ivetě Jiránkové přiřadil los do prvního kola Srbku Nadicu Bozaničovou, na kterou nestačila 11:2.

Podívejte se na finálový zápas Petry Štolbové:

Český svaz taekwondo

Pardubice prodloužily vítěznou sérii, po obratu překonali Plzeň v prodloužení

Druhý tým hokejové extraligy HC Dynamo Pardubice prodloužil vítěznou sérii na sedm utkání. V Plzni sice po trefách Přikryla a Bulíře prohrával 0:2, ale ve třetí třetině se vrátil do hry po gólech Camary, Robertsona a Cienciala. Za Indiány srovnal Kaňák a za stavu 3:3 poslal utkání do prodloužení. Pardubice dokonaly obrat, když se po třech minutách znovu trefil Camara. Na první Třinec ztrácejí šest bodů, Plzeň je čtvrtá.

Hokejovou extraligu od příští sezony po deseti letech převezme APK LH

Českou hokejovou extraligu by měla od příští sezony od svazu převzít Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. APK LH řídila ligu naposledy v roce 2012, kdy ji v červnu převzal Český svaz ledního hokeje. Na dnešní valné hromadě převzetí odsouhlasily jednotlivé kluby a domluvily se i s vedením svazu. Pod staronovým vedením by se měla odehrát už sezóna 2022/23.