Fotbal

Messi při premiéře za PSG nezářil. Rozkouká se už v příštím zápase?

Lionel Messi má za sebou premiéru v dresu PSG. Na hřiště nastoupil v 66. minutě proti Remeši a i s nastavením odehrál přesně třicet minut. Za tu dobu ale nepředvedl žádný ze svých kouzelných momentů. V příštím kole proti Clermontu by už ho základní sestava minout neměla.

Na tento moment čekal celý fotbalový svět. Lionel Messi oblékl jiný než barcelonský dres. Hráč, který je mnohými považován za nejlepšího fotbalistu historie, v prvním zápase sice vyloženě nezklamal, ale na kouzelné momenty si musí fanoušci pařížského celku ještě počkat.

Argentinský fenomén nastupoval na hřiště za stavu 2:0 pro svůj tým. Na trávníku nahradil svého velkého kamaráda Neymara, se kterým se přátelsky objal a šel na věc. Jeho premiéra za PSG trvala přesně půl hodiny. Co za tu dobu všechno stihl? 

Související obsah

Podle statistik na SofaScore byl Messi u míče celkem šestadvacetkrát, ale ani jednou nevyprodukoval klíčovou přihrávku, která by vedla k nějaké šanci nebo zásadně změnila rytmus hry. Z 21 přihrávek, které adresoval svým spoluhráčům, byla nepřesná pouze jediná. Udržel si tak úspěšnost na 95 %.

Během času stráveném na hřišti byl celkem třikrát faulován a sám nefauloval ani jednou. Soupeři se podařilo Messimu odebrat balón čistě celkem dvakrát. Asi nejsvětlejší moment Messiho v zápase přišel v 78. minutě, kdy svým typickým způsobem obešel několik obránců a posléze naservíroval míč Mbappému do vápna. Ten mu chtěl posléze balon vrátit, ale svou přihrávkou našel jen kopačku soupeře.

Související obsah

Dá se očekávat, že v přístím zápase v Parku Princů nastoupí argentinský génius v základní sestavě. Bude mít tak daleko více času si zvyknout na novou soutěž. Je tedy pravděpodobné, že velmi brzy si Ligue 1 podmaní, jako tomu bylo ve Španělsku.

Na sestřih celého zápasu mezi Remeší a PSG se můžete podívat zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události