V zápasech českých tenistek létali kanárci. Postupují jen dvě z nich

Padesátiprocentní úspěšnost měly české tenistky na US Open v noci z pondělí na úterý. Barbora Krejčíková a Markéta Vondroušová splnily roli favoritek a navíc svým soupeřkám nadělily kanára. S turnajem se naopak loučí Tereza Martincová s Marií Bouzkovou, které nestačily na bývalé světové jedničky.

Barbora Krejčíková byla v zápase proti Australance Sharmaové velkou favoritkou, což také dokazovala od prvních výměn. V úvodním setu ztratila pouze pět míčků a jasně jej opanovala 6:0. Druhá sada už nabídla vyrovnanější podívanou, ale nijak zvlášť se česká tenistka nezapotila. Hned na začátku svoji soupeřku brejkla a vedení udržela až do konce. Postupuje tedy po výsledku 6:0 6:4.

O něco horší vstup do utkání měla Markéta Vondroušová, která proti Rumunce Ruseové v první sadě prohrávala už 2:5. Pak ale zabrala a vyhrála všech zbývajících jedenáct gamů, což jí ve výsledku zajistilo přesvědčivou výhru 7:5 6:0.

S turnajem se ale naopak loučí Tereza Martincová a Marie Bouzková. Prvně jmenovaná se utkala s bývalou světovou jedničkou Viktorií Azarenkovou. Do utkání sice v stoupila velmi dobře, když vedla 4:1, ale pak stejně jako Ruseová proti Vondroušové ztratila jedenáct gamů v řadě, což znamenalo prohru 4:6 0:6.

Velmi těžký úkol měla před sebou i Bouzková, kterou taktéž čekala někdejší vládkyně světového tenisu, Naomi Ósaková. V prvním setu česká hráčka držela krok, ale za stavu 4:5 ztratila svůj servis a tím pádem i celou sadu. Druhé dějství už bylo plně v režii japonské šampionky, která jej vyhrála jasně 6:1.

Výsledky českých tenistek na US Open:

Krejčíková - Sharmaová 6:4 6:0

Vondroušová - Ruseová: 7:5 6:0

Martinová - Azarenková 4:6 0:6

Bouzková - Ósakaová 4:6 1:6

Druhý den se na dvorci představí i další česká jména. Na řadu přijde čtyřka turnaje Karolína Plíšková, Petra Kvitová, Kristýna Plíšková, Karolína Muchová a Kateřina Siniaková.