US Open: Veselý po čtyřhodinové bitvě padl, i když neztratil podání

Za mořem odstartoval US Open. První den tenisového turnaje se představí hned pět českých jmen. První z nich a jediný mužský reprezentant Jiří Veselý však na úvod padl ve vyčerpávající bitvě.

Jiří Veselý, který v žebříčku ATP zaujímá 90. místo, s Kevinem Andersonem prohrál první set v tajbrejku. Druhé sadě za stavu 5:4 vzal soupeři podání a srovnal na 1:1. Třetí set si připsal přesvědčivým závěrem plným es 6:3.

Chleba se lámal v čtvtré sadě, kde se o slovo přihlásil Jihoafričan. S Veselým držel krok a rozhodovalo se opět ve zkrácené hře. Tentokrát český tenista neuspěl.

Pátý set byl opět vyrovnaný. Oba tenisté uhlídali své podání a za stavu 6:6 se šlo do třetího tajbrejku. Lépe začal Veselý, ale za stavu 3:1 přebral otěže Anderson. Otočil a nakonec si připsal cenné vítězství. Duel trval čtyři hodiny a devatenáct minut, Veselý na v prvním kole US Open vypadl již počtvrté v řadě.

Úvod turnaje se povedl například Simoně Halepové, která minulý ročník vynechala. Bývalá světová jednička si s Italkou Giorgiovou poradila v těžkém boji 6:4 a 7:6. Dál jde také Slovenka Kristína Kučová, která se stala první postupující turnaje.

Výsledky US Open

Jiří Veselý – K. Anderson – 3:2 (6:7, 6:4, 6:3, 6:7, 6:7)
B. Krejčíková – A Sharmaová – 2:0 (6:4 6:0)
M. Vondroušová – G. Ruseová – 2:0 (7:5 6:0)
V. Azarenkaová – T. Martincová – 2:0 (6:4 6:0)
M. Bouzková – N. Osakaová – 0:2 (4:6 1:6)

Druhý den se na dvorci představí i další česká jména. Na řadu přijde čtyřka turnaje Karolína Plíšková, Petra Kvitová, Kristýna Plíšková, Karolína Muchová a Kateřina Siniaková.