Hokej

Začíná KHL! Kdo je favorit a na jaké Čechy se můžeme těšit?

Začíná KHL! Kdo je favorit a na jaké Čechy se můžeme těšit?

Se startem nového školního roku se rozjíždí také nejlepší evropská hokejová soutěž - KHL. Boje o Gagarinův pohár startují 1. září soubojem Omsku s CSKA Moskva. Kdo je největším favoritem a na jaké Čechy se můžeme těšit?

Už v 18 hodin vypukne první duel KHL. Obhájce titulu Omsk se na domácím ledě utká s vítězem základní části CSKA Moskva. Do letošního ročníku zasáhne celkem 24 mančaftů. Po roční pauze se vrací Admiral Vladivostok, kde bude hrát Vojtěch Mozík a Libor Šulák. V nejprestižnější evropské soutěži najdeme hned 20 českých hráčů.

Pouze osm z nich však bude hrát ve svých bývalých klubech. Titul bude s Omskem obhajovat brankář Šimon Hrubec. Titul získal i Jiří Sekáč, ale ten KHL opustil a bude v následující sezoně hrát ve švýcarském Lausanne.

Jekatěrinburgu zůstává věrný gólman Jakub Kovář. V Čeljabinsku pak stále uvidíme trio Roman Will, Lukáš Sedlák a Tomáš Hyka. V Jokeritu Helsinky pak zůstává obránce David Sklenička.

Pět českých hráčů bude nadále pokračovat v Chabarovsku. Ten ale opustili bratři Hynek a Tomáš Zohornovi a brankář Marek Langhamer. Naopak zůstali obránci Dominik Mašín a Michal Jordán. Nově pak v Amuru bude David Tomášek, Radan Lenc a brankář Patrik Bartošák.

Tři posily budou v Dinamu Riga. Dres lotyšského celku bude oblékat brankář Matěj Machovský a útočníci Lukáš Radil s Rudolfem Červeným. Ve Spartaku Moskva pak bude hrát obránce Jakub Jeřábek.

Související obsah

Další Dinamo, tentokrát Minsk, bude reprezentovat Jakub Krejčík, který v loňské sezoně oblékal dres Jokeritu Helsinky. Z Minsku odešel brankář Dominik Furch, který zamířil do extraligové Plzně, ale stále je ve hře, že se do KHL vrátí.

V Nižněkamsku budou nově působit obránci Lukáš Klok a Ronald Knot. Naopak kufry si zabalil nejlepší střelec loňské sezony Dmitrij Jaškin, jenž podepsal roční smlouvu v Arizoně.

Související obsah

Největším favoritem na zisk Gagarinova poháru je loňský vítěz základní části CSKA Moskva, kde se nenachází ani jeden český hokejista. Zapomínat se nesmí ani na Petrohrad, Kazaň nebo Omsk. Okruh favoritů je tak širší než obyvkle. Je to i platovým stropem, který byl v KHL zaveden už před minulou sezonou.

Boje v KHL startují 1. září od 18 hodin soubojem Omsku s CSKA Moskva.

Podívejte se, jak v loňské sezoně slavil titul gólman Šimon Hrubec:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události