Kinclův soupeř začínal v bídě, žil a spal mezi boxovacími pytli

Roberto Soldič
Zdroj: Instagram @soldicmma

Patrika Kincla čeká v KSW životní zápas. Na turnaji KSW 63 se utká o titul ve velterové váze. Jeho soupeř ale není žádné ořezávátko. V KSW kraluje už tři roky, ale začátky neměl snadné. Z Balkánu odešel s prázdnými kapsami do Německa, kde musel zpočátku žít i spát v tělocvičně.

Roberto Soldič si odbyl MMA debut v roce 2014 a brzy se stal šampionem organizací SBC, SMMAC, FFC a Superior FC. Tři roky po začátku kariéry přišel do KSW a hned v prvním duelu získal mistrovský pás. Vzápětí ho ztratil soubojem s Dricusem Du Plessisem, ale v odvetě ho vybojoval zpátky a na trůnu je už tři roky.

Začátky měl ale divoké. V dětství začínal s fotbalem a mluvilo se o něm jako o jednom z nejtalentovanějších hráčů v Bosně a Hercegovině, jenže na střední škole se připletl ke špatným lidem, rád se rval a po zranění kolene svou fotbalovou kariéru ukončil dříve, než pořádně začala.

Kariéru bojových sportů odstartoval judem, to ho ale moc nebavilo, a tak se začal zajímat o MMA. Po střední škole, když dosáhl plnoletosti, si sbalil kufry a odjel do Německa.

S jednou kapsou prázdnou a druhou vysypanou mu nezbývalo nic jiného než v tělocvičně kromě trénování také žít a spát. Místo postele uléhal do kumbálu mezi boxovací pytle.

Související obsah

Z bídných podmínek se ale vypracoval mezi MMA elitu a dostal se i k jednání s prestižní UFC. Na podmínkách se však nedohodl, a tak zatím zůstává v Evropě.

KSW pro souboj Kincla se Soldičem vytvořilo parádní promo video:

Během kariéry absolvoval 21 zápasů. 18 jich vyhrál a hned 15 způsobem KO/TKO. Jednou vyhrál na submisi a pouze dvakrát o jeho výhře rozhodli sudí.

Dvakrát bojovník s přezdívkou Robocop prohrál na body a jediný Dricus Du Plessis ho ukončil před limitem, ale Soldič mu to vrátil o půl roku později. Jihoafričana prohra nerozhodila a nyní už bojuje v UFC, kde má dvě výhry.

Související obsah

Ačkoliv je Soldič rodákem z Bosny a Hercegoviny, reprezentuje Chorvatsko. V začátcích tam totiž našel lepší podmínky než v rodné zemi a později dostal i občanství. Vedle MMA si Soldič vyzkoušel také 4 zápasy v profesionálním boxu a všechny vyhrál před limitem.

 

Zdroj: Nova Sport

Souboj Patrika Kincla s Robertem Soldičem a celý galavečer KSW 63 můžete sledovat 4. září živě na Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události

Krátká zpráva

Třinec otočil skóre a dostal se do čela extraligy

Hokejisté Třince dokázali v dohrávce 6. kola Tipsport extraligy otočit skóre proti Hradci Králové a po výhře 3:2 se dostali do čela tabulky. Druhý je o bod Liberec. Mountfieldu pak patří v extralize osmé místo.

Krátká zpráva

Velká posila do útoku. Liberec přivedl exslávistu Stocha

Slovan Liberec přivedl do svého kádru zvučnou posilu. Jejich řady posílí zkušený exslávista Miroslav Stoch. Slovenský záložník naposledy působil v týmu Zaglebie Lubin, nyní se severočeským týmem podepsal smlouvu do konce sezony.