Fotbal

Skalák o přestupu Simy: Brighton u mě vyzvídal, udělal dobře, že odešel

Skalák o přestupu Simy: Brighton u mě vyzvídal, udělal dobře, že odešel
Zdroj: Profimedia

Mladý Senegalec Abdallah Sima už opustil pražskou Slavii a přestoupil do anglického Brightonu, který hraje Premier League. Jenže Sima se přesouvá na hostování do druholigového Stoke. Co na přestup a kroky klubu říká bývalý hráč Brightonu Jiří Skalák?

"S Brightonem jsem byl v kontaktu už před přestupem. Oslovili mě, abych k tomu také něco řekl. Chtěli znát detaily," prozradil Skalák, který tak sehrál v přestupu Simy také svou roli.

"Určitě mě přestup nepřekvapil, protože Sima podával výborné výkony, hlavně když Slavia řádila v Evropě. Logicky se tak pak kolem něj kluby točily," pokračuje bývalý hráč Brightonu, ve kterém hrál mezi lety 2016 až 2018.

Související obsah

Simovi vyšel především loňský podzim, ale následně se zranil a jeho výkony už nedosahovaly takové úrovně. "Šel s výkonností trošku dolů, ale to je i vinou zranění. Loňský rok mu ale vyšel parádně a já být v jeho pozici, tak bych také chtěl jít do zahraničí. Myslím, že udělal dobře, že odešel."

Sima do Brightonu přestoupil v přepočtu za 200 milionů korun, i když Jaroslav Tvrdík říkal, že ho prodá minimálně za miliardu. "Já si myslím, že to je adekvátní cena. Navíc jsme v covidové době, takže peněz tolik není, i když se teda udály velké přestupy."

A co Skalák říká na to, že ho Brighton posílá hned na hostování do druholigového Stoke? "Trošku mě zaskočilo, že jde hned na hostování do Stoke, ale když nad tím člověk přemýšlí, tak to asi není špatný krok. Lépe tak pozná anglický fotbal a alespoň se adaptuje. Nebude alespoň hned hozený do vody. Je to lepší, než kdyby seděl na lavičce v Brightonu. Všechny přestupy Brightonu dávají hlavu a patu. Mají s ním evidentně nějaké plány a pro oba to může být prospěšné," myslí si 29letý fotbalista.

Související obsah

Podle Skaláka se Sima v Anglii prosadí. "Nebude mít se soutěží problém, a to hlavně díky své výšce a rychlosti. I když v anglické lize není na nic čas. I v tom mu ale pomůže Championship, bude to pak mít jednodušší."

Podle něj se Brightonu letos v Premier League bude dařit. "Začátek neměl Brighton špatný, první dva zápasy vyhrál. Potom padl 0:2 s Evertonem. Doufám, že budou hrát v horní polovině tabulky. Vedení dělá dobré postupné kroky. Nedělají žádné unáhlené nákupy a snaží se zapracovávat také hráče z akademie."

A jak vzpomíná na své působení v anglickém celku? "Bylo to krásné, hlavně postup do Premier League. Mám na Brighton jen ty nejlepší vzpomínky a nemůžu proti němu říct jediné špatné slovo."

Dres letos změnil i Lionel Messi, který už poprvé nastoupil za PSG:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události