V předkole Ligy mistryň prohrály i sparťanky, v odvetě budou dohánět

Zdroj: Twitter @ACSparta_Zeny

Den po pražské Slavii se do hry dostaly také sparťanky. Ty v předkole Ligy mistryň vyzvaly dánské Koge, ale na oblíbeném pažitu v Chomutově prohrály 0:1 a v odvetě musí dát dvě branky.

V úterý bojovaly s Arsenalem hráčky Slavie, ale po prohře 0:3 si do odvety nevezou vůbec dobrý výsledek. Reputaci českého ženského fotbalu chtěly vylepšit sparťanky.

Hned ve druhé minutě se po chybě domácí obrany dostala do šance Madalyn Pokornyová, ale ta zblízka neskórovala. Dvě velké příležitosti měly Dánky po půlhodině, první střelu vyrazila Vaníčková, dorážka se odrazila od břevna.

Jediná branka utkání přišla po sedmdesáti minutách, kdy se z pravé strany vápna prosadila ránou po zemi Cornelia Kramerová. Stejná hráčka mohla společně s Nielsenovou navýšit vedení, ale akce skončila na brankářce a poté na břevně.

Šanci na reparát mají fotbalistky Sparty v odvetě, ale na hřišti Koge to nebudou mít vůbec jednoduché. Pro postup musí vstřelit dvě branky a neinkasovat.