Tenis

Fanoušci vypískali Tsitsipase. Pravidla jsem neporušil, brání se Řek

Fanoušci vypískali Tsitsipase. Pravidla jsem neporušil, brání se Řek
Zdroj: Profimedia

Třetí hráč tenisového žebříčku Stefanos Tsitsipas poslední dobou kromě úspěchů sklízí i kritiku. V nočním utkání s Adrianem Mannarinem ho fanoušci vypískali. Řek se bránil, že nic špatného neprovedl a zastal se ho i soupeř.

Stefanos Tsitsipas v prvním kole US Open narazil na těžký kalibr v podobě Andyho Murrayho. Dvojnásobného olympijského šampiona zdolal až v pátém setu a Murray si stěžoval na Řekovo zdržování.

Stejný problém měl Tsitsipas s fanoušky i v kole druhém. Když Adrian Mannarino vyhrál tiebreak a snížil na 1:2, třetí hráč žebříčku odešel do útrob stadionu a vrátil se až za osm minut.

Podle pravidel si hráči smí vzít "rozumně dlouhou pauzu", ale přesná kritéria nejsou stanovena. Když se ovšem Tsitsipas vrátil na kurt, fanoušci jeho zdržování ocenili bučením a pískotem. Řekovi to však nijak neublížilo a zápas ukončil kanárem.

V následném rozhovoru se bránil. "Pokud bych porušil pravidla, tak jasně, jsem vinný, udělal jsem něco špatně," řekl Tsitsipas. "Ale pokud se držím pravidel, tak co je za problém?" položil řečnickou otázku.

Související obsah

"Neudělal jsem nic špatně, takže tomu nerozumím. Lidé, kteří ten sport milují, se chodí dívat na tenis. Já proti nim nic nemám. Miluji fanoušky. Ale někteří tomu nerozumí. To je vše. Prostě tomu nerozumí. Nikdy nehráli tenis na vysoké úrovni, takže nerozumí tomu, kolik úsilí do toho dáváme. Občas potřebujeme krátkou přestávku, abychom udělali to, co potřebujeme," vysvětlil vítěz předloňského Turnaje mistrů.

Zastání našel i u soupeře. "On nedělá nic špatně. Podle mě je špatně to pravidlo," svěřil se francouzský hráč

Letos se na US Open konečně daří i Barboře Krejčíkové, Markéta Vondroušová ale skončila:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události