Tenis

Tsitsipas podvádí! Andy Murray po bitvě prohrál a soupeře nešetřil

Tsitsipas podvádí! Andy Murray po bitvě prohrál a soupeře nešetřil
Zdroj: Profimedia

První kolo US Open mezi Stefanosem Tsitsipasem a Andym Murraym nabídlo úžasnou podívanou. Bývalý trojnásobný grandslamový šampion byl blízko překvapivému vítězství, ale nakonec světové trojce podlehl v pěti setech. Kaňkou na celém zápase jsou ale slova čtyřiatřicetilého Skota, který soupeře nařkl z podvodu.

I přes to, že je Murray trojnásobným grandslamovým vítězem, byl Tsitsipas jasným favoritem. Skotovi se ale podařilo první set vyhrát jednoznačně 6:2 a i druhou sadu měl dobře rozehranou, nicméně dva setboly v tiebreaku neproměnil, a tak se Tsitsipasovi podařilo srovnat. 

Právě v koncovce druhého setu potkala Murrayho nečekaná komplikace. Kvůli velké vlhkosti si zapotil obuv, kvůii čemuž upadl. Při návratu na lavičku ale zjistil, že žádné náhradní boty s sebou nemá. "Nejsi pořádně připravený, nepohlídáš si detaily," nebral si sám k sobě servítky. 

Související obsah

I přes tento problém se mu ale podařilo třetí set vyhrát, čímž se dostal opět do vedení. V následujících sadách ale Tsitsipas potvrdil roli favorita a utkání nakonec po necelých pěti hodinách vyhrál.

Už během zápasu si ale Murray stěžoval na neférové jednání svého protihráče, protože se mu nezdálo, jak dlouho trápí čas na toaletě. "On podvádí. Podvádí! Záchod je hned za rohem. Co tam dělá pokaždé dvacet minut," podivoval se trojnásobný grandslamový šampion. Na jeho stížnosti ale umpirový sudí nebral velký zřetel.

Související obsah

K celé záležitosti se vrátil i na pozápasové tiskové konferenci. "Tsitsipas je výborný hráč. Ale nemám k němu už respekt. Tak to cítím. Jestliže si někdo myslí, že je to ok, tak jsem asi jediný, kdo tu má rozum. Podle mě je to nesmysl."

Tsitsipas si ale tato slova nenechal líbit. "Pokud mi chce něco říct, tak bychom si to měli říct mezi sebou. Nemám dojem, že jsem porušil jakékoliv pravidlo. Netuším, jak se na kurtu cítí můj soupeř, když hraju zápas, to fakt není můj problém. Pokud hraji podle pravidel a ATP říká, že je to tak fér, tak je podle mě vše v pořádku. A proti němu vůbec nic nemám," řekl třetí hráč světa.

Jiří Veselý prohrál na US Open počtvrté v řadě v prvním kole

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události