Fotbal

Policie odhalila dva fanoušky Slavie s rasistickým vzkazem pro Kamaru

Policisté už znají totožnost dvou lidí, po kterých pátrali v souvislosti s rasistickým transparentem vyvěšeným na sociálních sítích po vyhroceném zápase fotbalové Slavie na hřišti skotských Rangers.

Březnový zápas Rangers se Slavií vyvolal hodně emocí a reakcí. Jednu z nich musela začít prověřovat i pražská policie.
Šlo o nechvalně známý transparent, který rasisticky urážel hráče Rangers Glena Kamaru.

Skupina lidí, která se s ním fotila, se sice maskovala, ale policisté následně získali a zveřejnili záběry party z bezpečnostních kamer pořízené krátce před samotným focením.

Teď přišli s tím, že totožnost dvou mužů znají. Po dalších ale stále pátrají a znovu se proto obracejí na veřejnost se žádostí, aby jim pomohla.

Údajní chuligáni si fotkou s transparentem chtěli nejspíš vybít vztek, Slavii tím ale rozhodně vůbec nepomohli. Ostatně sám klub jejich chování ostře odsoudil.

Související obsah

Policie případ kvalifikovala jako trestný čin hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob. Pachatelům za něj hrozí až tříleté vězení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Hokejová Sparta v prvním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů padla s Rögle

Jediným českým čtvrtfinálovým účastníkem hokejové Ligy mistrů je pražská Sparta, která vyzvala v Holešovicích švédské Rögle. Celek Josefa Jandače sice od druhé minuty vedl, ale nakonec prohrál 2:5 a v odvetě bude muset dohánět tříbrankové manko. V Ängelholmu se hraje za týden.