Fotbal

Posila Realu si prošla peklem. Uprchlický tábor, rodině shořel barák

Posila Realu si prošla peklem. Uprchlický tábor, rodině shořel barák
Zdroj: Profimedia

V osmnácti letech se Eduardo Camavinga stal posilou slavného Realu Madrid. V dětství si toho ale hodně prožil a smlouva s jedním z nejlepších týmů světa je zadostiučiněním.

Eduardo Camavinga se narodil v Miconje, které leží v Angole a jde o uprchlický tábor. Až o rok později se celá jeho rodina odstěhovala do Fougeres, které leží asi 50 kilometrů od Rennes. Tam se také Camavinga začal věnovat velkému fotbalu. 

Je jedním ze šesti dětí a jeho matka zoufale chtěla, aby se věnoval judu. Jeho otec jej ale nakonec přivedl k fotbalu, začínal v týmu Drapeau Fougeres, které nyní obdrží nějaké peníze za jeho přestup do Realu Madrid.

Od sedmi let začal Camavinga pořádně hrát a od té doby hrával již o kategorii výše. Všiml si jej Julien Stéphan z Rennes, který jej pozval na tréninkový kemp prvoligového celku. V roce 2013 bylo Camavingovi 11 let, když jeho rodině shořel dům. 

Související obsah

"Přišli o všechno,“ řekl Nicolas Martinais, který jej v začátcích trénoval. "Ten dům byl mořem slz," dodal. "Den poté jsem musel jít na trénink a fotbal mi pomohl se uvolnit. Byl to způsob, jak uniknout,“ řekl Camavinga.

"Neboj se, budeš skvělý fotbalista a znovu postavíš tento dům,“ říkal mu jeho otec ve dnech po katastrofě. V té době jejich dům stál pouhý rok a postavili jej jeho rodiče sami. Nyní si Camavinga zahraje za Real Madrid.

VIDEO: V posledním utkání před zářijovou reprezentační pauzou vyhrál Real těsně:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události